Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes 5 éves Magyar Állampap...

Érdemes 5 éves Magyar Állampapírt venni 4-5 millióért?

Figyelt kérdés

Szeptemberben jár le az 1 éves állampapírom, úgy gondoltam, hogy veszek MÁP+.


Körülbelül ekkor költözünk be a lakásunkba a párommal, ami teljesen saját, 1-2 évig még biztos nem lesz baba, utána esetleg.


Úgy tudom évente írják jóvá a kamatot és bármikor ki lehet venni a pénzt (ha valami baj lenne), max. az az év kamatától esnék el.


2019. aug. 4. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

Ha boldog leszel a kamattól, akkor igen. Ezt csak te tudod eldönteni.

Általam ismert esetek alapján a spórolós emberek végül sosem tudták élvezni a takarékosság termését.

2019. aug. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Igen, persze.
2019. aug. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én tudom élvezni, mert konkrét célra spórolok, családi ház a végső cél (míg minimálbért kerestem is módjával spóroltam egy használt autóra, nem csak úgy a semmibe).
2019. aug. 4. 11:08
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Érdemes, de ugy tudod, hogy ha lejárat előtt vásárlod vissza, akkor van kb. 1%-os büntetés a névértékhez képest. Ennek ugye az a jelentősége, hogy ha 5 éves állampapírt veszel és 2 év után visszavásárlod, akkor ne keress rajta többet, mintha eleve 2 éveset vettél volna, amit lejáratig tartasz, de annak kisebb a kamata.
2019. aug. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
4.-es: Nem egeszen jol irod, MAP+ eseten 0,25% a visszavaltasi dij (illetve evforduloknal teljesen ingyenes). Valamint az 5 es PMAP aklor is jobban megeri, mint a 3 eves, ha 3 ev utan valtod vissza, mert annyival magasabb rajta a kamat.
2019. aug. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha az az alternatíva, hogy a bankszámládon ül és 0%-ot kamatozik annál minden jobb.

A MÁP+ azért jó, mert bármikor visszaváltható olcsón.



"Úgy tudom évente írják jóvá a kamatot és bármikor ki lehet venni a pénzt (ha valami baj lenne), max. az az év kamatától esnék el."


Ez nem pont így van.

Visszaváltáskor nem bukod el az egész évi kamatot, hanem beszámolják a felhalmozott kamatot is.


Pl ha 1 év után visszaváltod, akkor kapsz

1.000.000Ft-nál 1.037.500-at, kamatfordulónál nincs levonás

2 év után 1.084.187-et, kamatfordulónál nincs levonás


2,5 évnél nem ugyanennyit kapsz, hanem kiszámolják a felhalmozott kamatot: 5%/2


1.084.187*0,025=27104


Az érték + felhalmozott kamat-visszaváltási díjat kapod meg.


Ez 2,5 év után:

(1.084.187+27104)*99,75%=1.108.535

tehát 2,5 után több pénzed lesz, mint 2 év után.

2019. aug. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
MÁP+-nál nincs büntetés évfordulós kivételnél, ezt rosszul tudod 4.
2019. aug. 9. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!