Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kezdő befektetőként jó lehet...

Kezdő befektetőként jó lehet a stratégiám?

Figyelt kérdés

Van 1,5 millió forintom, amit szeretnék befektetni komolyabb célokhoz (lakás), hosszútávra 4,5 év vagy akár tovább is, a hozamot visszaforgatnám.


Elsősorban az otp rendszerét használnám, mivel itt van számlám állampapírok miatt is. Ami egyből feltűnt, azok a rendkívül magas költségek. Ahhoz, hogy tudjak részvényeket vásárolni ~2500ft havidíjat kell fizetni, plusz adás-vételi díj,+adó,+számlavezetési díj.


Évente 30 ezer Ft lenne a számla működtetése, ami nem sok- viszont nem is kevés. A kérdés, hogy megéri-e? PMÁP-al ennél többet kapnék fixen.


Soha nem tőzsdéztem, első sorban nagyobb amerikai cégekbe fektetnék elemzés és utánajárás után.(apple,tesla,google,microsoft,amazon,starbucks stb.)



Ezen kívül még a befektetési alapokat nézegettem. Ha jól értem ez is hasonlóan működik, mint a részvény, csak itt egy "hozzáértő" személy veszi meg a részvényeket/papírokat helyettem. erről mi az átfogó vélemény, lehet vele annyit keresni mint részvényekkel vagy inkább egy átmenet az állampapír és a tőzsde közt? (persze általánosságban beszélve)



2019. aug. 5. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Én azt javaslom csak olyan pénzt tegyél tőzsdére, ami után nem fog hiányozni. "kezdő befektetőként" pláne.


4-5 éves célra nem jó a tőzsde, ott 10-20 évig érdemes bennhagyni a pénzt.


Befalapba az a jó, hogy helyette dönti el mit vegyen, az a rossz, hogy ezért elég magas költséget számol el.

Amikor nagyon nyerőbe van, akkor elveszi a nyereség negyedét, amikor kevesebbet nyer, akkor a felét. Amikor veszít, akkor meg rátesz egy lapáttal, nekem nem túl szimpatikus.

Nehezen hiszem, hogy a következő 5 évben többet fog hozni egy random befalap, mint a MÁP+.

Nyilván lesz annál jobb is, de kicsi az esélyed, hogy te pont a legjobbat fogd ki. A 90%-a alul fogja múlni szerintem.

2019. aug. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

1.- nem tudom, mit néztél az OTP-nél, nekem negyedévente 800 ft az értékpapírszámla.

2.- a részvény adásvétel valóban drága náluk.

3.- Javaslom pl. a Kbc Equitast - ott pl. 300 ft a havi számlavezetési díj


4.- csatlakozom Ifjútitanhoz: ne fektesd be az összes pénzed tőzsdére, csak "játszópénzt", ahogy mondani szokták, azaz annyi pénzt, amennyi nem fáj, ha AZ EGÉSZET ELBUKOD.

2019. aug. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Ja, igen, és a befektetési alapról is jót írt - nekem abba van egy kevés pénzem, de nem vagyok elégedett vele.
2019. aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Valóban, akkor szeretnél részvényt venni, amikor a piac már a csúcson jár? Én átgondolnám.


Alapszabály, hogy tőzsdére annyi pénzt viszünk, aminek elvesztése nem okoz gondot. Másrészt hosszú távra fektetünk be, 5-10-15 év.


Nézz utána az ETF-eknek. Így az egész piacot megveszed, nem egy céget.


Én fognám és betenném állampapírba, elég jó a kamat és biztonságosabb, mint a tőzsde. Egyelőre nincs elég pénzed, amit kockára tehetnél.

2019. aug. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1,5m Ft-ból milyen lakást veszel?

Ok tudom a másik kérdésnél valaki írta, ha lenne 3m-ja, akkor lakóparkot venne és kiadná a lakásokat, de őt ne tekintsed hiteles forrásnak!

2019. aug. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Lehet hogy én látom rosszul vagy inkább máshogy...

Ez a tözsde dolog szép dolog mert aki ért hozzá az kevés pénzből is megszedi magát... A másik oldal meg az aki szeretne kevésből sokat viszont nem ért hozzá így bukta lesz a vége. Jó szakember meg lehet nem terem minden fán erre a célre. Ha meg igen akkor a nagyobb halakkal játszik.

Nézegettem ezeket a befektetési lehetőségeket és arra jutottam hogy bankra nem bíznám ezt az ügyet mert olyan aprókat terem hogy az már nevetséges.

Inkább üzlettel forgatnám azt a pénzt...ma már ez megoldható a neten ugy hogy kb 2x állsz fel a székből.

Egyszer amikor megnézed mit veszel. Aztán amikor eladod amit vettél haszonnal.

Ez a ki mihez ért kategória.

Csak egy példa annak aki ért az autókhoz. Veszel egy autót amit 500ezerért adnak de tudod hogy 800at is meg ér. Megveszed aztán a létező összes felületen vevőt keresel rá. Elkel és nyertél rajta 200-250 miután a hivatali költségeket is levontad.

1 évben 6-7 ilyen biznisz és megdupláztad a pénzed. Amit banki befektetések nem hiszem hogy tudnak nyújtani. Ha ügyes az ember akkor mindig nagyobb kategóriát ad-vesz és a haszon is annak arányában emelkedik rajta.

Az üzlettel is lehet bukni jó nagyokat ezért írtam hogy azzal kell amihez ért az ember.

2019. szept. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a tőzsde folyamatosan emelkedik, akkor a kishal is nyer meg a nagy hal is. Az amerikai tőzsde ilyen volt az elmúlt 100 évben. Ez persze nem garancia a köv 10-20 évre.


"Csak egy példa annak aki ért az autókhoz. Veszel egy autót amit 500ezerért adnak de tudod hogy 800at is meg ér. Megveszed aztán a létező összes felületen vevőt keresel rá. Elkel és nyertél rajta 200-250 miután a hivatali költségeket is levontad."


Szerintem itt jobban kijön a nagy hal esete. A nagy halak lehalásszák előled a jó fogásokat. Aki ezzel foglalkozik, az figyeli az alkalmi vételeket. Azzal, hogy te napi 10 percet töltesz a hirdetések böngészésével nem leszel versenytárs nekik.

Ez egy zéró összegű játék, ha a nagy hal elviszi neked nem marad.

A tőzsdén mindketten elfértek.


Ettől függetlenül lehet, hogy jobb kereskedni ennyi pénzzel, de nem tartom ennyire egyszerűnek, ahogy te leírod.

2019. szept. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én ezzel duplázom a pénzem. Sőt nagyon gyakran 3xozom. A nagy halak is kezdték valahonnan.

Persze az üzleti élet sem meseország ez tény. De én még mindig a mondó vagyok hogy ha a tőzsde olyan baromi siker sztori lenne akkor sokkal de sokkal többen kockáztatnának rajta pénzt.

Nekem is van ismerősöm aki nagyon tele lett tőzsdézéssel de saját maga csinálta és a tőzsdén kívül kb nem is ért semmihez. Viszont ahhoz extra gógyija volt neki meg nyílván van is. Ma már az ingatlan piacon van kb 30 lakással a legjobb helyeken.Pont az ő példája miatt nem zárom ki a tőzsdét a lehetőségek közül de ahogy fentebb is elhangzott a profiknak is kockázat.

2019. szept. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!