Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért ekkora lehúzás az...

Miért ekkora lehúzás az ATM-nél történő bitcoin vásárlás?

Figyelt kérdés
3 $-ért akartam vásárolni egy accountot egy külföldi tárhelyen (most akciós). Ennek legegyszerűbb módja a bitcoin fizetés volt. El is ballagtam vidéken egy ATM-hez, és 1500 HUF-ot adtam be, AZONBAN networkfee-nek az ATM 285 Ft-ot számolt fel. Ez lehetséges? Ez iszonyat lehúzás az 1500 HUF-oz képest. Ki tudná valaki fejteni ennek a hátterét??? Az üzemeltető oldalán nem találtam semmit erről :((((

2019. aug. 8. 17:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
binance be tudok vele kuldeni, onnan meg localbitcinsba vagy hidegen tárolásba?
2019. aug. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem. Ez arra jo, hogy lightning walletba beraksz mondjuk 20 ezer forintnyi osszeget es abbol instant, kvazi fee mentesen tudsz naponta venni akar egy pogacsat 50 forintert. Vagy neten fizetsz egy cikk elolvasasaert 5 forintnyi bitcoint. Majd ha elterjed.


Kesobb ha a folanc meg telitettebb lesz akkor nagyobb osszegek fizeteset is lesz ertelme lightninggal fizetni, de ha most veszel valamit 30 ezer forintnyi bitcoinert akkor a jelenleg szokasos 100-200 forintos fee nem fog a foldhoz vagni.


A nagyobb valtok kozul a Bitstamp dolgozik rajta tudtommal hogy legyen lightning supportjuk. De van mar olyan kis valto ahol van. Technikailag lehetseges lenne mar most is.

2019. aug. 21. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
és akkor ebbe a litingbe a mostani 100-200 Ft-os Fee-vel kell belekuldeni?
2019. aug. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Igen. Illetve a bitcoint feet te valasztod ki mindig is igy volt, kuldhetsz 0 feevel is bitcoint (csak nem kerulsz be blokkba ha nincs szabad hely), vagy alacsony feevel is kuldhetsz ha nem surgos, pl. a lightning csatorna nyitas nem surgos. Egy offchain tranzakcioval utana korlatlan lightning tranzakciot lehet intezni. Hasznos lesz ha meg tobb elfogadohely lesz. Vagy akar IRL fizeteskor pl. boltokban, mert azonnal vegbemegy.
2019. aug. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!