Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Budapest belvárosa környékén...

Budapest belvárosa környékén vennétek most lakást az én helyzetemben?

Figyelt kérdés

Van egy kiadott lakasom megyeszekhelyen 80 ezer/ho jon belole.500 netto havi fizu, 12 millio onero,de legalabb 10 millio hitel kell meg hozza. Szinten kiadasra vennem,ugyhogy a havi torlesztot boven fedeznek a berlok. Ha pedig bezuhanna a piac,akkor akar a masik lakasbol is tudnam fedezni torlesztot.

Mennyire kockazatos most bevasarolni szerintetek "lufi" tetejen?



2019. aug. 22. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudni, hogy mikor van a "lufi" teteje, de úgy felvenni hitelt, hogy a bérleti díjból tervezed törleszteni, nem olyan jó ötlet. Sokminden történhet veled is (baleset, munkanélküliség), a lakással/-okkal is (bérlők leamortizálják, lakók megszavaznak egy felújítást amibe be kell szállnia mindenkinek, gázrobbanás, csőtörés), a lakáspiaccal, bérleti díjakkal, jogszabályi/törvényi változás jöhet, stb., stb.

Kockázatos persze. Van aki bevállalja, van aki nem. Te döntésed.

2019. aug. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Semmilyen lufi nincs egyelőre, régiós viszonylatban is olcsó még a budapesti ingatlan.
2019. aug. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ennyiért nem kapsz a belvaros környékén
2019. aug. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nincs lufi?


Én Ingatlanosoktól hallottam, hogy aki lakást akar eladni az tegye meg 2020-ig. És nagyon most ne is vegyek/vegyenek.


Egyébként több gazdasági oldal is ráaggatta a Bp-i lakáspiacra a lufi szót.


Nem olyan rég a Magyar Nemzeti Bank figyelmeztetett a fővárosban lévő lakáspiac túlfűtöttségére.


Nemzeti Bank oldaláról:


A lakásárak Budapesten azonban már meghaladták a gazdasági fundamentumok által indokolt szintet mintegy 15 százalékkal, így jelentősen megnőtt a fővárosi lakásárak túlértékeltségének kockázata.



Amúgy én mind különböző gazdasági folyóiratokból és hasonló hivatalos szervek híreiből tájékozódóm és elég reálisan látom ezek alapján a veszélyt.


Minden gazdasághoz nem értő ember, most azt fújja, hogy mennyit lehet kaszálni a lakásokkal. Mekkora bomba biznisz ez.

Totális gazdasági analfabéták keresnek 20%-os hozamokat évente? Mert ennyivel drágultak a lakások évente.


Ez túl szép, hogy igaz legyen sztori de ne legyen igazam.



Szerintem hatalmas zakó lesz 1-2 éven belül a következő válság idejében. Szerintem az árrobbanás negatív irányban is lezajlódik ám nagyon könnyen, de majd meglátjuk.

2019. aug. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, majd meglátjuk. Majd visszanézek ide 2-3 év múlva.
2019. aug. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nézz. Majd egyeztetünk.


2008-ban is azért szólt ekkorát a válság, mert mindenki BOMBABIZTOSNAK hitte az ingatlan piacot. Mind az Usá-ban mind itt Európában.


A válság csak bedöntötte ezt az egészet. Nem tudom, hogy most tizen pár év után ezt elfelejtve miért mindenki ennyire maga biztos. Pedig nem is olyan régen megtörtént ugyanez.

2019. aug. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

# 4/5


Per pill nehez elkepzelni,hogy ugyanolyan gyorsan visszaeesenek. Nem 2008 van,es nem is lesz annyi bedolt hitel mint akkoriban.


Az en esetem most ugy hangzott,mintha az alberlokkel fizettetnem ki a torlesztot,de nem feltetlenul errol van szo. Mivel a masik lakas berleti dijabol is ki tudnam fizetni,de nem jelentene gondot kizarolag a fizetesembol torleszteni.


Legrosszabb esetben, ami mar-mar sci-fi kategoria: felezodnek az alberleti dijak, igy csak 40-ert tudnam kiadni az egyiket,a masikat 50-ert ( ami mar 10 eve is tobb volt Pesten), de meg akkor is tudnam fizetni a torlesztot,es meg egy forintot nem szantam ra a fizetesembol.

Itt csak abbol lehet gond szerintem,ha a most 20+ millios lakasbol 15 alatti lesz..mert akkor a hitelt jol megszivtam,es jobban megerte volna kivarni.

2019. aug. 23. 13:38
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem most fog bedőlni a magyar ingatlanpiac, hanem 10 év múlva, amikor vissza kell fizetni a szaporodási hiteleket.

Pontosan ki tudod számolni mennyi lesz a törlesztő és mennyi a várható bevétel. Mivel már van kiadó lakásod tisztában vagy az egyéb költségekkel is.

Én személy szerint nem vennék fel ennyi hitelt csak ilyen befektetés céljából (hacsak nincs gyerek, akinek később jó lesz vagy valami extrém jó alkalmi vételbe nem futok bele.)

2019. aug. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja és 22 millióért nem tudom mit kapsz belváros környékén, amivel megéri foglalkozni
2019. aug. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kicsit off, de a kettesnek üzenném:


" A magyar bankok nagy menetelése a végéhez közeledik, a hitelezés látványos bővülése lezárulhat, mert több tényező, ami ezt segítette fenntarthatatlan. A történet végén, a következő időszakban hitelek dőlhetnek be, és kölcsönökkel felfújt piaci buborékok pukkadhatnak ki - véli a Capital Economics. "


Portfolión olvastam éppen.

2019. aug. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!