Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi a késedelmi kamat 70....

Mennyi a késedelmi kamat 70. 000. -ft után, ha a jegybanki alapkamat kétszeresét veszik büntetésként, és 8 hónapig állt fent a tartozás? Egy nagyjábóli összeg kellene. Segítene egy hozzáértő? Nem tudom kiszámolni.

Figyelt kérdés
Nagyon köszönöm, ha segít valaki!!
2010. júl. 13. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:

A jegybanki alapkamat most 5.25%, de az előző időszakban ez folyamatosan csökkent, tavaly ilyenkor még 8.5% volt. Mivel nem tudni pontosan melyik időszakról van szó (olyan nagy eltérés nem lesz), ezért én most 7.5%-kal fogok számolni.

7.5*2=15% lenne 1 évre, de csak 8 hónapról, 8/12(2/3) évről van szó: 15*(2/3)=10%. 70000-nek a 10%-a 7000Ft.

A pontos összeg valószinűleg +/-500Ft, de tartozásnál rádverhetnek több ezres/több tízezres "behajtási díjat" is! A "behajtási díj" a 7000-nek a többszöröse is lehet.

2010. júl. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Önnek a segítséget, ez így nagyon világos és érthető, mégegyszer köszönöm!!
2010. júl. 13. 19:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért ez nem teljesen így van, mivel napi kamatszámítás történik. Tehát második nap már az előző napi késedelmi kamattal növelt összeg kamatozik.
2010. júl. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az összeg egyébként hellyel-közzel stimmel, csak a számítási mód más egy kicsit. Ilyen kis összegnél ez nem szembetűnő. De jól írja az első, a behajtási díj akár több tízezer Ft is lehet.
2010. júl. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még nem szólítottak fel fizetésre, bízom benne, ha még most befizetem, nem lesz rá plusz büntetés, csak a kamat... köszönöm mindenkinek!
2010. júl. 13. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!