Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Önerő nélküli házvásárlás...

Önerő nélküli házvásárlás lehetséges?

Figyelt kérdés

Lakástakarékot fizetünk, másfél év múlva jár le. De ha nem muszáj, nem szeretnénk kivárni, hanem már most vennénk házat. Van 2 gyerekünk, csokra alkalmas házat vennénk max 15 millió ft értékben. A kinézett ház 14 millió Ft.

Kettőnk együttes bevétele 330.000Ft+gyerekekre 60e Ft családi, gyes. Havi 70e Ftig szeretnénk max hitelt fizetni.

Pénzügyi tanácsadó szerint simán tudunk venni.

Személyi kölcsönből, csokból valóban lehetőségünk van erre? Illetve lehet pluszban felvenni személyi hitelt az önerőn felül mondjuk kerti kisgépek vásárlására?

Elképzelés: 14mFt ház: 2.8m önerő kell-ebből 1.4m Ft csok, 1.4m Ft személyi, maradék 11.2 mFt lakáshitel, +1.5mFt személyi hitel egyebekre, azaz kb 3 m személyi és 11.2m lakáshitel. Másfél év múlva a lakástakarékot előtörlesztenénk.

Szerintetek tényleg lehetséges vagy váltsunk tanácsadót? :D


2019. aug. 27. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Váltsatok tanácsadót.

Először is NEM BEVÉTELT néz a bank, hanem rendszeres munkabért/jövedelmet. Pl. úgy tudom, hogy sem a családit, sem a gyest nem veszik figyelembe a lakáshitel elbírálásánál, csak másodlagos jövedelemként.


Ezt a "lehetséges" dolgot a lakástakarékos "tanácsadó" mondta?

2 nagyon fontos dolog azért nem derült ki:

- mennyi a Te nettó jövedelmed - munkabérből

- és mennyi van a lakástakarékban? mert úgy tudom, azt be lehet számítani önerőnek.


Arról nem beszélve, hogy mivel 4-en vagytok, a bank azt is fogja nézni, hogy a jövedelemből 2 eltartott is van.

2019. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Még valami: miért nem babaváró hitelben gondolkodtok?

Azt lehet, könnyebben megkapnátok...

2019. aug. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem szeretnénk 3.babát ezért nem babaváróban gondolkodunk. Az én nettó jövedelmem 190.000Ft, férjemé 147.e nettó.
2019. aug. 27. 13:02
 4/12 A kérdező kommentje:
Lakástakarékunk havi 20e ft, 2.5 éve fizetjük. De azt mondta a tanácsadó hogy ha a lakástakarékot a lejárata előtt felhasználjuk önerőnek akkor bukjuk az állami támogatást rá :/
2019. aug. 27. 13:04
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

És akkor azért írtad kétfelé a személyi kölcsönt, mert mindketten vennétek fel külön, külön?


Az a helyzet, hogy a Ti helyzetetekben semmiképpen nem vennék fel egyenlőre, 2 gyerekkel 15 millió ft hitelt.


Miért?

- az ingatlan árak az egekben (bár amit írtál, az még elég jó, persze attól is függ, hol van meg milyen)

- önerőtök egyenlőre nincs


Kivéve, ha albérletbe laktok, ami havi mondjuk 100 ezer ft körül van, mert akkor gyakorlatilag szinte mindegy (igazából akkor sem ), hogy mire fizetitek.


Ja, arról már nem is beszélve, hogy a lakáshitelnél úgy tudom, adóstársak kell, hogy legyetek, s akkor még ott a személyi kölcsön.

Lehet, felveszitek a személyi kölcsönt, aztán nem kapjátok meg a lakáshitelt. Igazából egyikőtök fizetése sem olyan kiemelkedően magas, ami miatt ez biztonságosan felvehető lenne (a 15 millió)

2019. aug. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

"és mennyi van a lakástakarékban? mert úgy tudom, azt be lehet számítani önerőnek."



Tök mindegy a banknak, hogy mennyi önerőd van. Kicsit sem érdekli.

Hitelt ad a ház nagyon maximum 80%-ára. Ezt csak akkor fizeti ki, ha a maradék 20%-ot már rendezted. Te dolgod azt hogyan. Fél lehet törni a lakástakarékot is, de akkor bukod az állami támogatást.

Lehet felvenni szabad felhasználású hitelt is, de magas a kamata és csökkenti a lakáshitel hitelkepesseged.

2019. aug. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

"Havi 70e Ftig szeretnénk max hitelt fizetni."


Ez biztos nem fog menni.

3m személyi kölcsön hitele alapból kb 40ezer.

11m lakáshitel az még 60ezer.


Nem tudom mennyire működik a személyi hitel + lakáshitel kombó.

Ha valamelyik szülő nevén van, akkor nem lát rá a bank, hogy ti fizetitek helyette úgy biztos működik.


De ez elég necces történet. Jobb, ha inkább nem vágtok bele.

2,8M önerőből konkrétan 0Ft-otok van elmondásod szerint.

Simán lehet, hogya bank 3,5m önerőt fog kérni nem a minimumot, akkor mit csináltok?


Havi 20ezret rakosgattok félre LTP-be, ez derék dolog, de ha 70-et akartok fizetni a hitelre, akkor az nehéz lesz.

Én azt javasolnám, hogy a köv másfél évben fizessétek a 20 ezret és még 50-et rakjatok félre MÁK+ban.

Szigorúan minden hónapban csináljátok, mintha hitelt törlesztenétek.

Ha 1,5 évet végig tudtok csinálni, akkor vágjatok bele a lakásvásárlásba.


Addig azokban ez nagy felelőtlenség lenne szerintem.

2019. aug. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Pénz nélkül?

Önerő személyi kölcsönből?!

Plusz még egy személyi hitel?

Ti nem vagytok észnél!!!

2019. aug. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

"14mFt ház: 2.8m önerő kell-ebből 1.4m Ft csok, 1.4m Ft személyi, maradék 11.2 mFt lakáshitel, +1.5mFt személyi hitel egyebekre, azaz kb 3 m személyi és 11.2m lakáshitel."


+ másfél évig lakástakarék!


Amíg ezt elolvastam 2x leizzadtam.


Úristen, ilyen gondolkodással. Ha még az önerőt is hitelből, ráadásul személyiből akarjátok előteremteni, addig (meg amúgy is) felejtsétek el ezt.

2019. aug. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Másfél évig fizetjük akkor a lakástakarékot plusz mellette amennyit csak tudunk félrerakunk minden hónapban. Így én is nyugodtabb vagyok.

Illetve találtam egy hírt, ami a kérdésre választ ad:

[link]

2019. aug. 27. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!