Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakáshitel lehetséges így?

Lakáshitel lehetséges így?

Figyelt kérdés
Párommal házat szeretnénk venni egy Pesttől 20 km-re lévő településen. Kb 8-9 millió körül láttunk olyan házakat amiket szívesen megvennénk (drágább házban nem gondolkodunk az anyagiak miatt). 2,5 millió önerő van, az én fizetésem bruttó 340.000 Ft, páromé bruttó 130.000 Ft. Van reális esély arra hogy megkapjuk a hiányzó összeget, tehát 5,5-6,5 millió Ft-ot?

2013. nov. 5. 09:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom hogy lehetséges. A bankok általában 3-6 hónap munkaviszonyt kérnek. Ha ez megvan, szerintem nem lesz probléma. De arra számítsatok, hogy a szükséges papírok beszerzése is pénzbe kerül, + az ügyvédi munkadíj ami a vételár 1%-a kb.

Keressetek fel egy hiteltanácsadót, ő mindenben a segítségetekre lesz.

Mi fél éve intéztük a lakáshitelt. Laikus vagyok, de szívesen válaszolok neked ha van kérdésed.

2013. nov. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Felülmúlhatatlan válasza:

Szia, elméletileg lehetséges, de gyakorlatilag összetettebb a dolog...

Melyik településen szeretnétek vásárolni?

Vályog vagy tégla lenne?

Milyen állapotú?

Milyen a közmű ellátottsága az ingatlannak, illetve a környék fejlettsége milyen?

Mekkora a nettó jövedelem ami bankszámlára érkezik?

A munkaviszony határozatlan időre szól?

Kaptok bónuszt vagy caffeteriát? Vannak eltartott családtagok vagy fennálló tartozások?

Ha ezekre írsz választ, akkor már meglehet mondani 90%-os találati aránnyal. :)


(ui.: köszönöm Csillának, hogy átküldte az adott kérdést! :))))

2013. nov. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!