Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire érdemes 7 millió...

Mennyire érdemes 7 millió Ft-ot bankbetétként elhelyeznem az FHB Bankban?

Figyelt kérdés
7 millió forintom van.A reklám hirdetések alapján 13%-os kamatot garantál lekötéssel az FHB Bank.Pontosan nem értem a futamidőt, a lekötési időt és azt sem tudom hogy a végén mekkora összeget kapok kamatként ekkora összegre.Milyen garanciát remélhetek egy ilyen gazdasági helyzetben?
2008. nov. 15. 18:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel állami garancia van a pénzedre, így a tőkét nem veszítheted el (legalábbis szinte biztos, hogy nem).

A 13%-os akciós kamat hat hónapos lekötésre érvényes, és évi bruttó kamatot jelent.

Azaz ha hathavi a kamatperiódus, akkor 7.000.000*0,13/2 a kamatnyereséged bruttóban, azaz 455.000 Ft. Ebből lejön a kamatadó, ami 20%, vagyis 80%-át kapod meg ennek a pénznek: 364.000,- Ft a várható kamatnyereséged.


Meggondolandó, hogy az FHB-hez kösd le a pénzt, ennél jobb ajánlatok is vannak. Nem utolsósorban én ekkora tőkével már ingatlanba is belemennék, az albérlete meg visszatermelné a hitel.

2008. nov. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!