Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet utalni ugy hogy csak...

Lehet utalni ugy hogy csak szamlaszamot tudok es bankot?

Figyelt kérdés

Illetve meg annyi hogy

Otp alkalmazasbol lehet utalni ha nincs netbankom?

Netbankot hol lehet csinalni?



2019. szept. 9. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs netbankod, nem tudsz online utalni. Netbankot pedig a bankban tudsz csináltatni. Számlaszám és bank nem elég, kell a kedvezményezett neve is.
2019. szept. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Netbankot nem lehet "csinálni", hanem be kell menni az OTP-be és netbankos szerződést kötni.


Ha nincs netbankod, akkor mégis hogy akarsz utalni? Csak netbankba belépve lehet utalni - és meg kell adni a kedvezményezett/címzett nevét is, nem csak a bankszámla számot.

2019. szept. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Számlaszám bőven elég, abból lehet tudni melyik bank.


Névnek írhatsz bármit, senki nem nézi.

2019. szept. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A K és H Bank visszadobta azokat az utalásokat, ahol a feltüntetett név (kedvezményezett) nem stimmelt a bankszámla valamelyik tulajdonosával.


Nem tudom, hogy a többi bank miként kezeli az ilyet.

2019. szept. 10. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kell a név is!
2019. szept. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na basszus, igyse jutottam tobbre

Itt is nagyon kettos valasz erkezett😃

Bemegyek inkabb a bankba es megkerdezem de azert koszonom a valaszokat

2019. szept. 10. 22:48
 7/8 anonim ***** válasza:

A név (kedvezményezett) alapból kell.


Én az egyik válaszra reagáltam, hogy a kérdező a névhez "írhat bármit". Egyáltalán nem biztos. A K és H Bank visszadobta az indított utalást, mondván a feltüntetett név (kedvezményezett) nem stimmelt azzal, ami náluk tulajdonosként nyilván volt tartva. Nem is teljesítette.

2019. szept. 11. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meglepő, hogy a kh ilyen. A bankok többségében elég a szamlaszam. Elvileg be kell írni, gyakorlatilag nem figyelik.
2019. szept. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!