Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Euró lekötés hol, mikor érné...

Euró lekötés hol, mikor érné meg egyetemistának?

Figyelt kérdés

Tudni kell hogy szegeden élek és jelenleg az otpnél vagyok, itt forintot már kötöttem le, de ha picit jobb lenne az árfolyam akkor inkább euróban nem tenném ezt de az kicsit zavarosabb illetve, azt akkor lehet hosszabb távra is lekötném ott ahol a legkedvezőbb. Ott a csavar hogy 19 éves vagyok és nem dolgozom (rendesen) és mondjuk 600-700€-t merre tudnék mindenféle gond nélkül lekötni?

Válaszokat köszönöm!



2019. szept. 10. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Minek? A kevesebb, mint 1% kamatért?
2019. szept. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Én is Szegeden tanulok az SZTE-n, csak pénzügy-számvitelt és majd befektetésekkel, bankolással, tőzsdével akarok foglalkozni suli után.


A bankokban nagyon alacsony kamatokat adnak most eurós bankbetétekre is, jellemzően 0,5% alatti értékek vannak. Ha eurót akarsz félretenni, akkor az Államkincstárnál ajánlom. Az ottani eurós állampapír most 2,4%-os kamatot fizet.

[link]

Ettől nem kell félni, ugyanolyan biztonságban van a pénzed ebben, mintha bankban lenne, csak itt nem a banknak adsz kölcsön, hanem az államnak. Ingyenes államkincstári számlát is tudsz nyitni a Széchenyi téri fiókba bemenve. Ez az eurós egy 3 éves papír, de előtte is felmondhatod, csak akkor 1% büntit (most épp féléves) kamatot fizetsz.


Ez mellett nem akarom elvenni a kedved semmi nagytól, de úgy kb. 5-10 millió forint megtakarítás alatt (főleg ha nem olvasol aktívan utána és tanulsz a témában, nem foglalkoztat nagyon hogy sok-sok órát foglalkozz vele) nem érdemes nagyon variálni, hogy hol tartod a pénzed. Az utóbbi években a Magyar Államkincstárnál érdemes gyűjtögetni, mert ott a bankokkal ellentétben adtak/adnak 3-4-5% körüli kamatokat. Azt a 200-230 ezer forintot amit most euróba váltanál én a helyedben ha tudom, hogy tényleg nem kell egy darabig, akkor hagynám forintban és úgy kötném le. Kis pénznél nem is annyira a kamatokat érdemes lesni, hogy hol kapsz többet (200 ezer ft éves kamata 2%-nál 4000 ft, 4%-nál 8000 ft), hanem maga a tény a lényeg, hogy egyáltalán teszel félre, van félretett pénzed.

2019. szept. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem euróra most sehol nem adnak kamatot, mivel a bankközi kamat negatív és további csökkenés várható. Mivel negatív kamatot nem számolhatnak fel, majd magas számlavezetési díjjal kompenzálják. Ha sok euróm lenne most inkább átváltanám és állampapírba tenném.
2019. szept. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Állampapírtól amiatt “félek”, hogy majd nem jön vissza államcsődre hivatkozva... ÁSZnál van ismerősünk és ott sajnos lehet hallani, hogy a nyugdíj is azért késik mert hitelt kell felvennie az országnak, meg hogy azért van ilyen “kedvező” ajánlata mert abba sokan beleugranak, lesz bevétele az országnak (talán nem 70%a lesz a bevételnek az áfa) és majd ahogy régébben is tették, akkor se fogják visszafizetni a dolgokat...

Érdemesebb lenne akkor inkább hagyni vagy külföldi bankoknál próbálkozni?

2019. szept. 10. 20:35
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha államcsőd lesz, akkor a bankban tartott pénzednek is búcsút mondhatsz. Államcsődnél az eurós bankbetéteket lefoglalná az állam, a forintos bankbetétek pedig elinflálódnának és úgy válnának értéktelenné. Államcsődnél teljesen mindegy, hogy a bankban van a pénzed vagy az államkincstárnál.


Az ÁSZ-nél lévő ismerősöd vagy nem ért hozzá, vagy pánikolós típusú, vagy félrevezet, vagy félreértitek amit mond. Hitelt mindig vesz fel az ország, most is, 10 éve is, 30 éve is. Minden országnak van szinte hitele, Németországnak és az USA-nak is. Sajnálom, de pont úgy nem értesz ehhez, mint én az informatikához, vagy a tengerbiológiához. Ezzel semmi baj, már így is az emberek egy jelentős részénél jobban csinálod, hogy tájékozódni próbálsz legalább. Itt egy nagyon egyszerű, közérthető írás például az állampapírokról. Pár perc elolvasni. Ha jobban érdekel a téma, akkor tedd meg:

[link]

Itt pedig az államcsődről, ha érdekel:

[link]

[link]


600-700 eurót akár széfben vagy a párnahuzatban is tarthatsz. Azt értsd meg, hogy nagyon sok költsége van az eurós számlának, a pénz utalásának, kivételének. Azt képzeld el, hogy kapnál a 600-700 euródra 10 euró kamatot, de abból 2 euró a számlavezetés, 2 euró az odautalás, 2 euró a kivétel, stb. Akkor maradna évi 4 euró kamatod, ami ~1000 ft. Kis pénzzel nem éri meg ezzel játszadozni. Én a helyedben ha lenne 19 éves egyetemistaként 200-300 ezer forintom, akkor azt akár a számlán is hagynám lekötetlenül tartalékba, ha nem értenék hozzá és nem is akarnék jobban utánajárni a dolgoknak.

2019. szept. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó én értem miről beszélsz, de most ha ott a számlán akkor tökmindegy mert akkor tényleg ennyi erővel kiragaszthatom a gépem hátuljára de ha kamatozik is 1000ftot az több mint a semmi, több mintha ha csak állna. Nem huu de nagyokat akarok rajta nyerészkedni, mert pontosan tudom hogy itthon kb semmi nem kamatozik, minimális különbségek vannak, pont ezért kérdeztem hogy hol lenne érdemes tulajdonképpen “tárolni” a dolgokat. Mert ha lekötöm akkor lehet lesz 2 forinttal több de ha meg valami történne akkor meg ugynaúgy kiveszem és nem lesz több mintha nem lenne lekötve. Nem az a lényeg, hanem hogy valami lesz későbbre és ha max egy kávét veszek a kamatból akkor az is több mintha otthon állna
2019. szept. 11. 13:51
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van pedig, tedd állampapírba! Vagy tedd be nyereménybezétkönyvbe, nem kamatozik, de marad és kapsz esélyt nyerni!
2019. szept. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

6: Rendben, örülök a hozzáállásodnak


[link]

[link]

Az Államkincstár jelenleg azért jó, mert 0 forintos a számlavezetési díj, 0 forintért lehet bankkártyás vásárlás módszerével odautalni a pénzt és állampapírt venni, illetve amikor el akarod hozni a pénzed, akkor is csak egy egyszeri 0,3%-os díjat számítanak fel. A bankokhoz képest most alacsony a költsége a dolognak és viszonylag magasak a kamatok.

Van olyan fajta állampapír is, ami egy banki 1 éves lekötésnek felel meg, az most 3%-ot ad. Itt az Egyéves Magyar Állampapír.

[link]

Nem kell az állampapírba, államkincstárba sem beleb* zulva lenni úgymond, de most, illetve az utóbbi években tényleg ez volt az egyik legjobb választás. Majd lehet hogy egyszer megint nem ez lesz, de az még odébb van

2019. szept. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!