Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Havi 400netto, adnak lakashitelt?

Havi 400netto, adnak lakashitelt?

Figyelt kérdés

Kb 15 milliorol lenne szo.

Sot ha kell ceg tobbet is tud adni papiron


2019. szept. 11. 17:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%

Emellett vannak tivabbi szemojtok itt kb le lett írva a hitellimit megallapitasanak menete, ami meghatarozza hogy egyáltalán mennyit es hogyan kaphatsz.


Nem a jtm - jövedelem ( az csak egy ajánlás! ) és nem az önerő határozza meg önmagában:


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..

2019. szept. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ami nekem a sztoriban nem stimmel:


- volt végrehajtásod, azaz gondolom passzív BAR (KHR) listás vagy, erről érdemes bankban érdeklődni.


- nekem gyanús a 15 (17) milliós ingatlan Budapesten, de legyen...

Az önerő 20-30-40% lehet, attól függ, hogy hogyan határoz a bank. Forgalmi érték alapján, elhelyezkedés alapján. Tehát valami cigánysor, akkor nyilván nem ad rá túl sokat. Ez úgy néz ki, hogy te kinézel egy 15 millióért hirdetett ingatlant. kimegy az értékbecső, azt mondja, hogy 14 milliót ér és 70%-ot hiteleznek. Azaz kapsz közel 10 millió Ft-ot. Akkor fognak neked utalni, ha a tulajdonosnak igazolható módon átadtál 5 millió Ft-ot. És persze az eladónak utalják.


- aztán azt fogja mondani az ügyvéd, hogy az adásvételi 150.000 Ft-ba kerül. A bankban is kell jópárszázezer közjegyzői és egyéb díj. A NAV pedig küld egy csekket 300.000 Ft-ról (ha mégsem sikerül 15 millió alatt venni, akkor 600.000 Ft-ról).


Tehát neked szerintem sem az előéleted, sem az önerőd, sem a lakás értékével/árával kapcsolatos elképzelésed nincs rendben.


Hitelkalkulátort amúgy találsz a neten rengeteget, a kereseted rendben van. CSOK, babaváró hitel is játszhat ha van feleséged.

2019. szept. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Uhh ilyenekkel nem is szamoltam, durva ez igy azert.
2019. szept. 11. 19:42
 14/15 anonim ***** válasza:

A NAV illeték a legkisebb gond, mert azt adásvétel után hónapokkal küldik csak ki és lehet kérni 12 havi részletfizetést. Mindenkinek megadják ezt a lehetőséget ha szépen kéri, de első lakás tulajoknak (talán 35 év alatt) indokolni se kell, csak kérni.



Önerőt nem kell banknak fizetni, se bemutatni. De ha a bank csak 10 milliót ad, akkor a maradék 5-t valahogy ki kell fizetni az eladónak, ezt hívjuk önerőnek. A bank mindig utoljára fizet. Az eladó ir papírt, hogy minden pénzt megkapott a banki hitelen kívül és akkor utal a bank.

2019. szept. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nanana... Az önerő megfizeteserol kéri a bank az igazolást... Mert egy deka hitelt nem ad... Most vettem házat városban, 25,75 millió... Szal 5,75 önerő kellett, amiről bizony igazolás kellett. Mert belegondolva... Ha nem kérné, akkor ugyan ha én visszatartom a vételár további részét, a bank meg kifizeti cca 80 %at. De én még nem tudom a maradék huszat a vétel meghiúsul, a kedves eladó után rohanhat bank, foleg hogy ekkor még jelzálog sincs mert nem a nevemen van az ingatlan.
2019. szept. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!