Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A nemzeti bank tulajdonosa az...

A nemzeti bank tulajdonosa az állam. Létezik-e kivétel ez alól, van-e olyan ország, hogy XNB tulajdonosa nem az x állam lenne?

Figyelt kérdés
2019. szept. 15. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Igen, létezik.

az USa, ahol 1913 óta nem kizárólag az államé a nemzeti bank.

2019. szept. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

USA: Értem!

*Más* országok esetén tehát az „a Magyar Nemzeti Bank tulajdonosa a magyar állam” mondatban a „magyar” nyugodtan kicserélhető bármire? Pénzügytan házi feladat miatt kérdeztem.

2019. szept. 15. 22:41
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
A helyes kifejezes "jegybank" vagy "kozponti bank", es ha megfelel ezek definiciojanak, akkor egy fontos intezmeny, nem birtokolhato egy magan entitas altal, legyen az belfoldi, vagy kulfoldi. Attol, hogy egy orszagban egy bankot elneveznek X "nemzeti banknak", meg nem biztos, hogy az a jegybank.
2019. szept. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Oké, köszi!

És ha átírjuk a kérdést központi bankra? Akkor az tehát tuti az államé?

2019. szept. 16. 00:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2019. szept. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért én ebben sem lennék annyira biztos. DZ Bankkal pl mi a helyzet? (Nem tudom, ezért kérdezem.)
2019. szept. 16. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Igazan megtehetned, hogy magad keszited el a beadandot. Ha rakeresel googlelal a kerdesedre (persze angolul), lathatod, hogy tobb mas olyan kozponti bank is van, aminek nem (csak) az allam a tulajdonosa.
2019. szept. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

„Igazan megtehetned, hogy magad keszited el a beadandot” ‒ utsó, NE trollkodj, mert az Offság ‒ de szó szerint is offság ez a mondat a kérdéshez képest 3:)

igen, magam készítettem MégÍgyIs, mert ez csak az egyik kérdés volt. Okoskodj csak, te agyoniskolázott, aki pont te azt hiszed, egyetlen kérdésre adott válasz lett volna az egész házi xD

2019. szept. 19. 00:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!