Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A 2008-as válság mire ment ki...

A 2008-as válság mire ment ki valójában?

Figyelt kérdés

Azt olvasom, hogy az ingatlancsőd csak fedősztori, és hogy az egész válság szándékos volt.


De nem értem, hogy az ingatlancsőd minek a fedősztorija?


Azt olvastam, hogy a gazdagok jól jártak ezzel az egésszel, és hogy a FED lett a világ hitelezője (ezt nem tudom, hogyan, jól jönne valami magyarázat) és ezzel a FED világhatalomra tett szert.


De azt sem értem, hogy mit jelent az, hogy a kamatok alacsonyan voltak? Ez azt jelenti, hogy akkor a hitel is kevésbé kockázatos?


Az megvan, hogy Magyarországon a svájci frank hitelesek megszívták, de állítólag, ez ki volt tervelve a bankok által, mindenki anno ez mondta, hogy szándékos volt. Ezt is elmesélné valaki, hogy ez hogyan működött?


Valaki elmésélné ezt az egészet? Mert részleteiben látom csak, de egészben még nem.



2019. szept. 19. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Iratkozz be egyetemen pénzügy-számvitel szakra.
2019. szept. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Én azt olvastam, hogy egy Luke nevű Jedi-lovag felkelt a gonosz Galaktikus Birodalom ellen, amit -- mint később kiderült -- a saját apja alapított. Mindez régen történt.

Valaki elmesélné ezt az egészet? Mert részleteiben látom csak, de egészben még nem.

2019. szept. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál az mind semmi ahhoz képest ami Veled történik majd a jövő hónapban. Figyelik a gyakorit és kiszűrik azokat akik a 2008-as válságot feszegetik és bosszút állnak rajta. Októberben magasabb ősszegű csekked jön amit be kell fizetned, megbüntetnek a bkv-n, elveszik a macskád, a könyvtárban büntit vernek rád a vissza nem vitt könyvek miatt. Ezt vedd komolyan mert láttam a jósgömbömben, hogy mindezt már eltervezték a világ vezető emberei.
2019. szept. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Rohadtul jól jártak a bankok, a szar hitelek, nem fizető adósok, felére eső értékű ingatlanok maradtak a nyakukon olyan közegben, ahol eladhatatlanok voltak a fedezetek, és kaptak válságkezelés gyanánt bankadót is a nyakukba.
2019. szept. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Cdo-k meg hasonló egyéb szuper kreációkkal fújt ingatlan és hitel buborék kidurrant. Mindenki szenttül hitt a lakás piacban, hogy bom*abiztos buli és nem dőlhet be. Nem kell ide többet látni. Az emberek nem gondolkodnak és beleugranak a túl szépnek tűnő dolgokba. Szted most is aki az 5 éve 12 millióért árult panelt megveszi most 30-40 millióért, hogy majd még tovább dràgul és mennyit fog érni, az jobb ennél? Megint boldog boldogtalan akar évi ingyen milliókat keresni egy lakással. Kívàncsi leszek , hogy most megint olyan bmba biztos lesz-e a piac mint legutóbb.
2019. szept. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!