Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora hatása volt a dotcom...

Mekkora hatása volt a dotcom lufi 2001-es kipukkanásának és a 2008-as gazdasági világválságnak az életünkre?

Figyelt kérdés

Vajon világszinten tartunk ott életlehetőségek és gazdagság terén, ahol tartanunk kellene a '90-es évek végén jósoltak szerint? Vagy ez a két tőzsdei összeomlás inkább elvett Amerikától és tőlünk 20 évet?


Ti mit gondoltok erről és a beszélő fejek többsége mit válaszolna erre? :)



2019. jan. 20. 01:52
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

Az amerikai életszínvonal messze nem olyan magas ám, mint Kelet-Európában hisszük. Szórakoztató elektronikát és más gépeket olcsóbban tudnak venni, mint mi, de különben nem annyival gazdagabbak. A nagy, hat hálószobás házaik is ócska faházak, dülöngél az egész, ha valaki letrappol a lépcsőn, nálunk csak hétvégi házakat építenek ilyen minőségben. Mennyiségi életet élnek, nem minőségit.


Kérdésedre válaszolva, nekem az a meglátásom, hogy ezek az óóóóriási katasztrófák valójában nem azok. A 2008-as "világválság" sem volt világválság. Nem fogyott el az áru a boltokból, nem mentek csődbe tömegesen a cégek, nem éheztek az emberek. Pár machináció zátonyra futott, meg ideiglenesen mindenki be volt szarva, hogy jaj mi lesz, mert a tévében azt mondták, világvége van. Nem volt.


A tőzsde egyébként sem azonos a gazdasággal.

2019. jan. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

"A 2008-as "világválság" sem volt világválság. Nem fogyott el az áru a boltokból, nem mentek csődbe tömegesen a cégek, nem éheztek az emberek."


AZ egész világon belassította a gazdaságot. Még az eurozóna is a történelme során először stagnált 1-2 évig miatta. Izland csődbe ment, Görögország többször is. Magyarország kevesebb, mint 1 hónapra volt a technikai államcsődtől és a rá következő évben több, mint 6%-al zsugorodott a gazdasága. Az áru nem fogyott el, mert más természetű válság volt, mint ami 1929-33 között zajlott. Cégek viszont igenis mentek csődbe, tömegesen zártak be, illetve vásároltak fel pénzintézeteket, az amerikai kormánynak hetente kellett tőkét injektálnia a nagybankokba a Fed-en keresztül. 5 billió dollárnyit esett az amerikai tőzsde egyébként, ennyi megtakarítás tűnt el, + 1.3 millió otthont el is árvereztek.

2019. jan. 20. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!