Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » SOS! Tudnátok tanulási tippeke...

SOS! Tudnátok tanulási tippeket adni? És esetleg leírnátok, hogy milyen lesz az értettségi, milyen tantárgyak kellenek oda különösen, és felnőtt korra mit érdemes tudni?

Figyelt kérdés
Szóval 9.-es vagyok, tudom-tudom, nem vagyok olyan nagy. De attól még nem tudom megérteni, hogy miért kell olyan tantárgyakat is tanulni, amire nem biztos, hogy szükséged lesz? Matek: jó ha tudod, de abban is vannak olyan anyagok, amiket egyáltalán nem láttam, hogy egy felnőtt ember valaha is használta volna. Ha nem olyan szakra megyek, akkor a történelemnek sem látom túl sok értelmét.. Nem tudom, hogy mi szeretnék lenni ,,ha nagy leszek” , de annyit tudok, hogy egyszerűen azokat a tantárgyakat, aminek nem látom értelmét, a világért sem tudom megtanulni. Légyszi, segítsetek tanulási tippekben is! (Vizuális típus vagyok, ha ez számít)

#tanulás #nem tudom tanulni
2019. szept. 22. 15:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Az élet nem kívánságműsor, a szüleidnek sem csak olyan feladatai vannak munkában, amit szeretnek, de ez a kötelességük, ahogy neked is az, hogy tanuld amit kiadnak. Fogd így fel. Plusz a tananyag továbbra is általános nem Kiss Pistike meg Béluska igényeire vannak szabva, egyetemen majd tanulod, ami érdekel. Azt talán 15 évesen is megérthetnéd, hogy több tízezer gyerek tanul, a közoktatás meg nem arról szól, hogy mindenki egy egyéni virágszál és azt tanulja csak, ami őt érdekli.

Ami nagyon unalmas, keress rá a neten, olvass érdekességeket, készíts saját jegyzetet, nem csak a tankönyv van a világon.

2019. szept. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az érettségi egy általános műveltségi szintet ad, egy alapot, amire lehet építkezni. Hogy például tudd, hogy kilencedik osztály szeptemberében az érettségire tippeket adni az minden, de nem SOS.
2019. szept. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!