Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jól értesülök, hogy hitellel...

Jól értesülök, hogy hitellel terhelt lakás eladásából jól kijönni kb. lehetetlenség?

Figyelt kérdés
Úgy eladni, hogy az embernek maradjon is "valami".... Minősített fogyasztóbarát lakáshitel lett felvéve. Hogy ezt eladjuk, és vidéken, ahol az árak is alacsonyabbak, másik ingatlant vásárolunk a fennmaradó összegből (ami azután maradna, hogy a banknak törlesztettünk).

2019. szept. 25. 21:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mármint most vetted fel a hitelt, 2 perce?

Azért ez durva!

2019. szept. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

A kamatokat természetesen nem kell kifizetned 20 évre előre. A fennálló tőketartozást és a járulékos költségeket kell kifizetni. Ilyen a végtörlesztési díj és szerződés szerint akár pár százezer forintos, mindenféle kezdeti kedvezményként elengedett tétel is, amit vissza kell téríteni, ha pl. 5 éven belül végtörleszt az ember. Ez mondjuk az én szerződésem, a tiéd rendelkezhet másról is, el kell olvasni.

Off téma: Én szerencsésnek érzem magunkat és áldom az agyunkat, hogy bele mertünk vágni az ingatlan vásárlásba minimális önerővel 2 éve, amikor már mindenhol lufikról beszéltek és közelgő hatalmas durranásról. Ennek ellenére az árak továbbra is felfelé ívelnek. Szóval volt fejfájás rendesen hogyan is döntsünk, de jelen pillanat azt kell hogy mondjam, én nem tudok elképzelni olyan valós piaci helyzetet a következő néhány évben, ami miatt visszaesnénk oda, ahonnan indultunk.

Nekünk 12 milliót kellett felvennünk a közvetlen agglomerációban lévő, 16 millió forintba kerülő újszerű lakásunkra. Az egy dolog, hogy már akkor sokkal kevesebbet fizettünk a hiteltörlesztőnkre, mint bérleti díjra, de a fene sem gondolta, hogy ezeket a lakásokat ma 30 millióért viszik el úgy, mint a cukrot. Ha levonom belőle a most még 10 milliós tőketartozásunkat, akkor is azt mondom, hogy nem volt rossz üzlet két éve 4 milliót becserélni a most 20-ra. Ez persze sarkított megállapítás, nem befektetési céllal vettük, benne élünk, ha lecseréljük értéktartó, vagyis arányaiban nem fogunk könnyebben nagyobbat/szebbet/szagosabbat venni, stb. Ez tény. De jól hangzik és mint említettem, én nem tudok elképzelni olyan helyzetet, hogy a lakásba beleölt 17,5 millió forintunk ne térüljön meg, ha egyszer eladjuk. Ellenben azt is nehezen tudom elképzelni jelenleg, hogy mérnök párosként, viszonylag jó fizetéssel mi a bánatos úristenből vennénk most, a jelenlegi árak mellett lakást.

2019. szept. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!