Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » El lehet adni banki hitellel...

El lehet adni banki hitellel terhelt lakást?

Figyelt kérdés

Természetesen nem a bank tudtán kívül.

1,5 éve vettünk egy lakást 20 millióért, 5 millió önerő, 15 millió hitel. Van még rajta 14,5 millió hitel, de mostanában 40 milliókért mennek az ilyen lakások a környéken, úgyhogy arra gondoltunk, hogy eladnánk. Lehet ilyet csinálni, szokta engedni a bank?



2019. júl. 10. 00:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Én nem kérdeztem meg, hogy engedi vagy sem. Megtudakoltam, hogy ha egyben kifizetem jövő héten kedden a hitelt, akkor mennyi pénzt hozzak, mert eladom a lakást (végtörlesztés?). Közölték hogy az Ő engedélyük nélkül nem tudom megtenni, én pedig közöltem, hogy de igen. Mivel fedezte az eladási ár a bemondott összeget, ezért eladtam, majd bevittem a pénzt és kifizettem a hitelt.


Az ügyvéden volt a hangsúly ebben az esetben, ugyanis elidegenítési tilalommal, végrehajtási joggal, valamint jelzálogjoggal is meg volt terhelve az ingatlan de rendesen. Az adásvételi szerződést kell úgy megkötni, hogy mindenkinek jó legyen. Az ügyvéd kérte benne a földhivatalt, hogy ne utasítsa vissza az új tulajdonos bejegyzését, amíg a terhek nem törlődnek a tulajdoni lapról (függő eljárás, vagy halasztott eljárás, vagy valami hasonló a neve). Egy jó ügyvéd tudja, hogy mi ilyen esetben az eljárás, hova, kinek és mit kell írni. :)

2019. júl. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ell
2019. júl. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehet, de a bank beleegyezését kell kérvényezni. Meg szokták adni. Egyszer volt a családban olyan is, hogy az eladónak volt a lakáson hitele, ezt a családtag új hitelből és önerőből kifizette. Sőt a régi tulaj igényelt újat az új lakásához is. Simán működik, persze az ügyintézésnél már a hajukat tépték, de azért sikerült.
2019. júl. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

El lehet adni. Jelzálogtörlési szándéknyilatkozatot szokott kiadni a bank az adásvételi megközltéséhez. Nem kell ehhez semmilyen furmánykodás,csak egyeztessetek a bankkal.

De azt ugye tudod ha 1,5 év után eladod a lakást akkor a teljes vételár 15%a adó?

2019. júl. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem a teljes vételár után kell adót fizetni, hanem a jövedelem után.

Bevétel- beszerzés költsége (vételi ár, illeték, ügyvédi költség stb), ami maradt az a megszerzett jövedelem x 15%-al (szja)

2019. júl. 11. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!


Mi nem kértünk engedélyt a banktól és hozzájárulást sem. Azért nem, mert hetekig tartott volna az ügyintézés részükről (bürokrácia), nekem a következő napokban pedig szerződést kellett kötnöm, nehogy elszaladjon a vevő. :)


Vagyis bank nélkül is eladható, ahogy a gyakorlat mutatja.

2019. júl. 11. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Persze, eladhatod, de bank jelzálogjogát nem tudod törölni csak ha a bank kiadja hozzá az engedélyt.

Én mondjuk biztos nem vennek olyan ingatlant ami ugy köttetne hogy a bank ki van hagyva.

2019. júl. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves Előző Válaszoló!


Mivel a banknál fizetem ki a teljes hitelt, logikus, hogy a bank a jelzálogtörlés kérését, az elidegenítési tilalom törlését kiállítja, és eljuttatja a földhivatalnak, így nem értem az aggodalmad.


Ugyanez vonatkozik a többi teherre, bárki jegyeztette is be.

2019. júl. 13. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az aggodalmam az, hogy ha én vagyok a vevő, tudni szeretném hogy mennyi a bank követelése, fedezi e a vételár, ha nem fedezi akkor az eladó miből fizeti ki a különbözetet? Illetve biztos nem fizetnék a vevő kezeihez ha van banki tartozás, hanem kizárólag a bank által megadott számlára utalnék csak, amit az adásvételibe le is irnánk.

Nem egy esetet ismerek ahol a vevő fizetett, az eladó meg lelépett a pénzel. Vagy a vevő fizetett, a bank meg nem törölte a jelzálogot mert kiderült hogy van még x millió tartozás amiről az eladó nem is tudott mert kihagyta a bankot az egészből.

Elhiszem hogy ti vagányak voltatok mert találtál egy naiv vevőt, aki a fentiekhez nem ragaszkodott mert fingja nem volt az egészről. A szerencséje az volt hogy elég volt a pénz a hitelre, amugy koppantatok volna mindketten.

2019. júl. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, de úgy mondasz véleményt, hogy nem tudod mi történt.


Természetesen az ügyvéd mindkét fél érdekét védve írta meg a szerződést. Le volt benne írva, hogy ki mit vállal, kihez mikor és mennyi pénz megy, milyen úton, módon. Egy normális ügyvéd olyat, amilyen esetet Te vázoltál, nem vállal be.

A vevő sem volt naiv, láthatóan nem először vett árverés előtt álló lakást (nem a bank árverezte volna, hanem az egyik szolgáltató, de ez mindegy is). Én adtam meghatalmazást, hogy minden helyen (szolgáltató, végrehajtó, bank) rendezze a tartozásokat. Természetesen előtte mindenhonnan hivatalosan be lettek szerezve a tartozásokról az igazolások, melyek a lakást terhelték, valamint az összes szolgáltatóknál fennálló tartozásokról is, ami még a lakást nem terhelte. Ezek után lett megállapítva, hogy a vételár fedezi az összes tartozást, valamint még marad belőle nem kevés nekünk is.

A tartozások rendezése után megkaptuk a nekünk járó összeget, én ekkor írtam alá azt az ügyvédi iratot, hogy hozzájárulok a tulajdonjog átruházásához, mert fillére elszámoltunk egymással.


Amíg ezeket le nem rendeztük (kb. 2 hónap alatt), addig a földhivatal függőben tartotta az adásvételi szerződésünk általi eljárást. A függőben tartás maximum 6 hónap lehet. Beérkeztek a terhek törléséhez a kérelmek a jogok jogosultjaitól a földhivatalhoz, az én tulajdonjog átruházáshoz való hozzájárulásom is, majd megkaptuk az értesítést, hogy a függőben tartást megszüntették, a terheket törölték, és átkerült a vevő nevére a teljes ingatlan.


Mi ezzel a probléma?


Senki nem akart átverni senkit, csak éppen nem akartuk, hogy bagóért árverezzék el az ingatlant úgy, hogy elveszítjük, és még tartozásunk is marad. A vevő is jól járt, mert mégis csak olcsóbban kapott egy lakást, mintha "piaci" áron vette volna.


Hozzáteszem, nem most volt, amikor egekbe szöknek az ingatlan árak, akkor még lasszóval kellett fogni a vevőket (pár éve), és nagyon ár alatt árverezték az ingatlanokat.

2019. júl. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!