Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » KATA-s vállalkozóként hitel?...

KATA-s vállalkozóként hitel? Tapasztalatok? Többi lent.

Figyelt kérdés
Vidéki festőként dolgozom, áprilistól kezdve katás vállalkozóként. Azóta havi szinten 600-800e között van az igazolható havi bevételem. 2-3 milliót szeretnék felvenni autóra mert a jelenlegi közel 20 éves astrám már nem mindig tudja kiszolgálni a munkám igényeit. Van esély arra hogy jövőre ha meg lesz az egy lezárt évem felvehessek ennyi hitelt? Vagy egyáltalán bármennyi hitelt is? Azt hallottam hogy ilyen szempontból a katásokhoz elég rosszul állnak a bankok.
2019. szept. 26. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Van én pl már az első lezárt adóévem előtt kaptam volna hitelt a saját bankomtól, de én régi ügyfél vagyok, van nem kimerített hitelkeretem évek óta , mostmár vállalkozói számlám is ill. befektetéseim is ott vannak
2019. szept. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amúgy merre vidék? Burkolót és vizest nem tudsz ajánlani?
2019. szept. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

MVA-nál mikrohitelt tudsz lezárt üzleti év nélkül is igényelni, de kérdés, hogy ekkora bevétlre mit és milyen fedezet mellett adnak, jellemzően 200% ingatlan fedezet kell hozzá.


Bankok esetében én szjasként 10 millió felett kaphattam volna magasabb kamatra ingatlan fedezettel pl. Budapest Banknál a bevétel 40%-át, Otpnél a 35%-át a katas mindösszesen 7%-ot :-)


Kb ilyen arány érvényesül kata adózás esetén. ( Nem veszik komolyan ezeket a "szürke vállalkozások" által igazolt elméleti jövedelmet. ) Átalány adózóként - egy korábbi könyvelő nem jelentett ki átalány adózás alól első év után - nekem is most a Nav 7,8 millió jövedelmet akar igazolni, csak a valóság más mégha igazolt is a bevétel hozzá :-)



De autóra meg ezeket a szabadon felhasználhatókat felejted inkább el, számold ki mennyibe jönnél ki áfakörbe lépve és autólízingre vagy hitelre.

2019. szept. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy lezárt üzleti évvel simán kaptam személyi kölcsönt és autólízinget is.
2019. szept. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!