Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyéni vállalkozóként jezálog...

Egyéni vállalkozóként jezálog hitel?

Figyelt kérdés
Most fogom kiváltni a vállalkozóit. Lakást szeretnénk venni, de a páromnak fél évente hosszabbítják a szerződését, így a bankok nem állnak szóba vele. Ha én egyéni vállalkozó leszek, akkor ugye meglesz a 8 órás határozatlan idejű jogviszonyom is. Ha nem a vállalkizás számára, hanem saját célra szerrtnénk lakást venni, akkor magánszemélyként megtehetem? Ekkor ugyanazok a szempontok vonatkoznak az egyéni vállalkozókra is, mint más magánszemélyre?

2016. aug. 4. 14:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Magánemberként csak alkalmazottként állnak szóba Veled a bankok, ha van min. 3 hónapja (de inkább 1 év) fennálló határozatlan időre szóló munkaszerződésed.

Vállalkozóként pedig csak lezárt üzleti év után.

Kezdő vállalkozóval szóba sem állnak.


Csak tájékoztatásul: épp tegnap voltam egy banknál, 5 éve vagyok vállalkozó, havi 120, 1 éve stabilan 160 ezer ft megy a számlámra kb. 20 éve vezetem a számlám náluk és NEM KAPHATOK EGY NYAMVADT FOLYÓSZÁMLA HITELKERETET, mert nem munkabér címszóval érkezik a pénz a számlámra!!! NO KOMMENT!! (azért sem mondom meg, mit gondolok róluk :D)

2016. aug. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!