Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Curve cégnek mi a profit a...

A Curve cégnek mi a profit a szolgáltatásában? Hol éri ez meg nekik, ha tulajdonképpen nekem ingyen pénzfelvételt tesz lehetővé + a kártyájukat eleve ingyen adják?

Figyelt kérdés

2019. szept. 26. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A Curve egy startup, amibe rengeteg pénzt toltak/tolnak kockázati befektetők. Ezért olyan szolgáltatásokat tud ingyen, vagy szinte ingyen adni, amit egy nagy, érett cég már nem adhatna ingyen, hiszen akkor nem lenne profitja. Jelenleg a Curve-nek sincs profitja, hanem a befektetők pénzét égeti el, akik a vállalatra fogadtak, hogy az képes lesz majd egy hosszú távon nyereséges üzleti modellt létrehozni. Nekünk használóknak ez most egy jó állapot.


Ez igaz a Revolutra is.


De a Transferwise-ra például nem, mert az már egy régebbi cég. (Nézzétek meg, hogy hány embert foglalkoztat a három cég, vagy hogy mennyi a profitjuk, árbevételük, stb. Ezt nem "bántásból" írtam egyik cégre sem, vagy hogy az egyik rossz, a másik meg nem, ezek most csak tények voltak. Én is használom/használtam ezek közül mindhármat.)

2019. szept. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért nem a végtelenségig ingyenes a képénz félvetel, ezen kívül vannak más díjak is.


Revolut és Transfarewise pedig két teljesen eltérő módon működő vállalat. Az, hogy most hány évtől tekintjük réginek, teljesen relatív.

2019. szept. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem az alapján régi/érett egy cég, hogy hány éves. Hanem amiket írtam is: Pl. mennyi a profitja, árbevétele, hány embert foglalkoztat, ilyesmik.
2019. szept. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem startup az, hanem fintech :-)

Az egyéb jutalékon, a háttérbankkal kötött szerződésekből származó jutalékokból simán elketyegnek.


Nekem Leopayem van, szinte évente más székhelyű háttérbankja van, jellemzően alacsony adózású, vagy 0 adózású országban ( Lichtenstein, Málta, most Bulgária )

2019. szept. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem egymást kizáró kategóriák.


Fintech ágazatban is van nagyon sok startup, ugyanazon elvek mentén.


De egyesek azt prognosztizálják, hogy nemsokára bukni fognak:


[link]


Szerintem igaza van #1-nek. Engem a 2000-es évek elejének dotcom lufijára emlékeztet. Akkor is megvettek MINDENT ami netes vállalkozás volt, mert úgyis csak többet érhet később... egy darabig.

Aztán meg a totális összeomlás.

2019. szept. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"De egyesek azt prognosztizálják, hogy nemsokára bukni fognak:"


Azért nem kellene összekeverni a tőzsdén lévő cégekkel. Tudtommal egyik sincsen tőzsdén a három fentebb említett cég közül.


A Transferwisenál én nem aggódok, hiszen sikeres és tapasztal alapító van.


Revolutnál meg most a befektetők nem az én pénzemet teszik bele, a Barclays vagy a Lloyds nem holnap fog csődbe menni, szóval annyira nem féltem a pénzem.


"Engem a 2000-es évek elejének dotcom lufijára emlékeztet. Akkor is megvettek MINDENT ami netes vállalkozás volt, mert úgyis csak többet érhet később... egy darabig."


Hát akkor gyorsan pukkanhatna, hogy utána jöjjön az új világ ezen a téren, ahogyan az dotcom után eljött, aki akkor fennmaradt mindent vitt.

2019. szept. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!