Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék havonta félretenni...

Szeretnék havonta félretenni kb 20 ezer Ft-ot, hol tartsam ezt a pénzt? Takarékszámlán vagy milyen egyéb lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
takarékszámla, befektetés, gyűjtés, spórolás
2019. okt. 1. 20:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az Államkincstárnál nyitsz egy ingyenes számlát, ahová utána havonta veszel ingyen, bankkártyás vásárlással állampapírt 20 ezer forintért. Az Egyéves Magyar Állampapír alapcímlete 10 ezer ft, a Prémium Állampapíré 1000 ft, az új szuper állampapíré pedig 1 ft, szóval tudsz 20 ezerért is venni ezekből simán, havi rendszerességgel is.


Takarékoskodni akarsz, szóval gondolom ez nem olyan pénz, hogy fél év múlva kivennéd új tévére, vagy jövő nyáron nyaralásra, de ha mégis lejárat előtt kellene a pénz, akkor 0,25-1% körüli büntiért cserébe tudod kivenni bármikor akár az egészet is. (De ez nem olyan, mint a bankbetét, hogyha feltöröd akkor elveszik a kamat is. Itt nem veszik el, az adott napig valót kifizetik, csak ezen felül erre jön még a 0,25-1% bünti.)

2019. okt. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam. És mikor vehetem ki leghamarabb a pénzt, amikor már nem kell büntetést fizetni? Vagy ez attól függ, mikor jár le az állampapír?
2019. okt. 1. 21:20
 3/14 anonim ***** válasza:

Lejáratkor mindenképp kiveheted a pénzt büntetés nélkül.


Ez mellett a szuperállampapír van még úgy megalkotva külön, hogy hiába 5 éves, de minden évben az éves kamatforduló idején (asszem 5 napig talán, vagy csak aznap?), de kiveheted belőle a pénzt bünti nélkül. De arra amúgy is csak 0,25% a büntetés az év többi részében is. (A többi fajta állampapírra 1%.) A 0,25 pedig max. 1 havi kamatot jelent, vagy később annyit se.


Amúgy a büntetés igazából más szavakkal a visszaváltási költség, ez is szinte mindenhol van, más fajta megtakarításoknál is, szóval ez még szerintem belefér. (Főleg hogy ingyenes a számlavezetés és ingyen lehet megvenni is.) Valami költsége mindennek van, ennek ez, de így is elég kedvező, alacsony a költség.

2019. okt. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, csak nem tudom, van-e vele egyéb macera. Hozam után kell adót fizetni? Ha igen, levonják automatikusan, vagy nekem kell bevallani? És csak akkor, ha kiveszem, vagy minden évben?
2019. okt. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Annak nagyon kérdezz utána, hogy mennyi kezelési költsége van az értékpapír számlának, mert kis tételnék elviheti a hozamot. Nem tudom létezik-e ingyenes számlavezetés főleg ilyen kis összegnél.
2019. okt. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az Államkincstárnál nincsen kezelési költség, teljesen ingyenes. Pénzfelvételi díj sincs.
2019. okt. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

2019. június 1.-ével eltörölték az állampapírokra a kamatadót. Nincs már adó utána. (Ha bankbetéted vagy részvényed lenne, ott még mindig kell adózni. Magyar állampapírnál már nem, ha 2019. június 1. után veszed meg.)


Itt találjátok a költségeket, amik szinte minden fontos tételnél 0 ft-ot mutatnak:

[link]


Ez vicces, én is csak most vettem észre, hogy már ha el akarod utalni tőlük a pénzedet, az is 0 ft. Eddig felszámították arra a 0,3% tranzakciós adót, de már ezt sem csinálják. Ez kemény. De nézelődjetek ti is:


[link]

2019. okt. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%
Nem adok kölcsön stadionra, úgyhogy nálam az állampapír kizárt.
2019. okt. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Amikor 10-15 éve a bankba tetted a pénzt, akkor pedig igazából a devizahitelezésre adtál kölcsön a bankoknak. Remélem el tudsz számolni a lelkiismereteddel.
2019. okt. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%
8as: stadionépítésre az adódat adod, és nem is kölcsön.
2019. okt. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!