Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp A hitelem van, sajnos...

Otp A hitelem van, sajnos mivel nem dolgozom nincs ami kiegyenlitene az osszeget (70000ft). Mi lesz?

Figyelt kérdés
Kaptam ma egy smst hogy a fennálló tartozast egyenlitsem ki, ebben a hónapban már elkezdek dolgozni es megy ra penz +teszek is rá. Mi várható ilyenkor?

2019. okt. 2. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Semmi.


Az SMS meg nem hivatalos kommunikációs mód, nyilván se tarthatnák a telefonszámodat ha nem járulsz hozzá. Meg se kaptad az SMS-t, te fizettél, amennyit jónak gondoltál. Ja, nem annyit kellett volna? Ezt nem tudtam, bocsánat, amint tehetem pótolom. stb....


Majd ha tértivevényes levélben írnak valamit, azzal érdemes foglalkozni.

2019. okt. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen a választ!
2019. okt. 2. 22:47
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Egyes, ez reszben igaz, reszben marhasag.


Az sms nem hivatalos kozlesi forma, ez igaz.


A szerzodesben viszont le van irva, hogy milyen hataridokre kell visszafizetni a tartozast, es az is, hogy ennek kesesekor milyen buntetesek varhatoak.

Az sms-sel csupan erre, a szerzodesben foglalt hataridore figyelmeztetnek, nem lenne kotelesseguk, viszont hiaba tagadnad le, a szerzodesben mar regen elfogadtad oket, ala is irtad.

Ugyhogy azt is ott tudod megnezni, hogy mi tortenik ilyenkor. Nagy valoszinuseggel elkezd egy 30-45%-os buntetokamat porogni a tartozason, rosszabb esetben felmondjak a hitelszerzodest es egyben kell visszafizetned.

2019. okt. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Semmi, kiszámlázzák a kamatot, oszt jóvan.
2019. okt. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

2-es, vagy hármas, mittomén :)


Elöljáróban annyit, hogy gondolom te pontoztál le a jelenlegi 0%-ra. Engedd meg, hogy ezt viszonozzam, amilyen az adjonisten, tudod :) Bár nem mintha érdekelne a pontszám, csak a miheztartás végett.


De hát mindig is azt mondtam, hogy a tartalom határozza meg a válaszokat, nem hülye pontszámok, tehát térjünk rá arra.

Nos, a következő van jogilag.

Ő ugye kötött ezzel a gazdasági társasággal (OTP-vel) egy szerződést. Ebben meg van határozva, hogy milyen gyakorisággal, mennyit kell fizetnie.

Rendben van, de a Polgári Törvénykönyv meg általánosan előírja a legelején (1:3. §), (és egyébként MINDIG IS előírta), hogy "a jogok gyakorlása és a kötelezettségek teljesítése során a felek a jóhiszeműség és tisztesség követelményének megfelelően kötelesek eljárni."


Ebből az IS következik, hogy igen, az adós úrnak teljesítenie kell a szerződés szerint, DE AZ IS, hogy ha éppenséggel a megjelölt határidőre nem érkezik be a pénz, akkor nem hívjuk rögtön a TEK-et, nem dobunk rá atombombát, hanem jóhiszeműséget feltételezve előbb megpróbáljuk felhívni a figyelmét rá, hogy neki egy ilyen kötelezettsége volt, amit vállalt, hát legyen szíves már erre reagálni.

Mert bármi lehet. Lehet, hogy ő akart teljesíteni, csak épp elütötte a villamos és kórházban fekszik kómában. Lehet, hogy ő elutalta a pénzt, csak rossz számlaszámra. Stb. Bármi lehet. És a jóhiszeműségbe az is beletartozik, hogy ne feltételezzük rögtön a legrosszabbat, ne küldjük rá a TEK-et ésatöbbi. Hanem próbáljuk tisztázni a helyzetet.


Az, hogy SMS-t küldünk valakinek egy korábban megadott számára, az lehet adott esetben egy gyors megoldás, HA megkapja, és ha ez alapján teljesít.

De lehet, hogy megváltozott a száma, nem volt olyan helyzetben hogy elolvassa és a többi.


Nem véletlenül küldenek tértivevényes leveleket a fontos dolgokról. Hanem mert ott visszajön egy értesítés, hogy mi van, meghalt, ismeretlen helyre költözött, nem vette át, és a többi. Két szabályszerű kézbesítési kísérlet után közöltnek minősül, akár átvette, akár nem. Ezért mondtam, hogy erre kell odafigyelni.


Az, hogy SMS-re nem válaszol... az nem bizonyító erejű. A bankok pontosan tudják ezt, és ne félj, ha már lépéseket akarnak tenni, akkor nem sms-eznek, hanem vagy tértivevényes felszólítást küldenek, vagy rögtön közjegyző által kibocsátott fizetési meghagyást.


A kérdező azt írta, hogy rövid időn belül befizeti, miután sms-ben értesítették. Erre írtam, hogy ebből akkor nem lesz semmi. Fenntartom.

Mi ebben a marhaság?

Az lehet, hogy késedelmi kamatot felszámítanak neki, de emiatt nem fogják felmondani a szerződését, mert azt se tudnák bizonyítani esetleges bírósági perben, hogy szabályszerűen felszólították az adóst a tartozása rendezésére, amit a Polgári Törvénykönyv jóhiszeműség és tisztesség elve előír számukra.

2019. okt. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Johiszemusegnek semmi koze ahhoz, hogy miert nemmfizetett. Nyilvan TEK-er nem hiv ra, vegrehajtot sem kuld ra, viszont a szerzodesben leirt buntetokamat ettol fuggetlenul elkezd porogni. (Ahogy irtam is.)

Sot, amennyiben egy heten nem egyenliti ki, a hitelkeret is felmondasra kerulhet, es ez is tokeletes tisztesseges es aranyos lepes, jogilag megtamadhatatlan.


Ugyhogy nem tudom honnan vetted a tek-et es tarsait, ilyet senki nem irt, egyedul a szerzodesben vallalt kotelessegek es szankciok vonatkoznak a helyzetre. (A tisztesseg dogalma pedig a szerzodesre nezve ertelmezheto, amennyiben a szerzodes torvenyesen kottetett (es nincs benne rosszhiszemuen ertelmezett kitetel sem), akkor az abban foglaltak naprapontos betartasa logikailag sem ertelmezheto tisztessegtelennek.


A szazalekos ertekelshez meg elarulnam, hogy egy ertekelessel nem mutat meg szazalekot a rendszer, igy a te 0%-odhoz bizony jopar, egybehangzoan 0-as ertekeles kellett. Az en hozzaszolasomat meg majd ertekelik masik is rajtad kivul, aztan meglatjuk mi lesz belole. Pontosabban meglathatod, engem kulonosebben nem erdekel, egy hozzaszols erteket nem a “nepszerusege” adja, hanem a valosagtartalma.

2019. okt. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

A pontszámban egyetértünk.


De én bizony akkor is azt mondom, hogy egy SMS-es értesítést bármikor le lehet tagadni, azt mondani, hogy az nem is az én számom, hanem az élettársamé aki nem értesített, és a többi.


Az egy dolog, hogy bármit megcsinálnak a bankok, de ha nem tudják bizonyítani, hogy a jóhiszeműség és tisztesség követelményének megfelelően járnak el (és igen, szerintem ebbe egyértelműen beletartozik a szabályszerű felszólítás), akkor nincs az a bíró, amelyik a javukra ítélne. Pláne, hogy az ő gazdasági erejük, erőforrásaik jóval meghaladják az egyszerű lakossági ügyfelet.


Én nem nagyon látok arra példákat, hogy bármelyik gazdasági társaság ne tartaná be ezeket a "kötelező köröket", pont azért, mert már jópárszor beleverték az orrukat ebbe, még a '90-es években. Azóta megtanulták, ők nem sietnek.


Te tudsz példákat arra amit állítasz, hogy emiatt fuccs a szerződés, és ez tök oké?

2019. okt. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként ÉN tudok példákat is mondani.


Pl. itt van ez, amikor az ügyfél hiába kérte, a társaság nem törölte a telefonszámát, folyamatosan hívogatta az ügyfelet.


"A Kérelmező a 2018. 07. 12-én kelt levelében jelezte a Kötelezettnek, hogy megváltozott a

lakcíme, továbbá kérte, hogy a nyilvántartott személyes adatai közül a telefonszámot töröljék. A

Kötelezett a 2018. augusztus 16-án kelt válaszlevelében közölte, hogy nyilvántartó rendszerében

lakcímként csak akkor fogja rögzíteni az új lakcímadatot, ha a Kérelmező megküldi számára a

lakcímkártyája másolatát, továbbá közölte azt is, hogy a telefonszámot nem törli a nyilvántartásból,

„tekintettel arra, hogy az Európai Unió Általános Adatvédelmi Rendelete (GDPR) szerint elvégzett

érdekmérlegelést követően, jogos érdek alapján a továbbiakban is jogosultak vagyunk kezelni a

lejárt tartozás telefonos megkeresés útján történő érvényesítése érdekében és céljából.”


"A Hatóság álláspontja szerint az érdekmérlegelésben a telefonszám adat kezelésére jogalapot

biztosító jogos érdek mellett felhozott érvek (azaz az érdekmérlegelés 5. pontjában felsorolt

„szempontok”) egyike sem elfogadható, mert azok nem bizonyítják azt, hogy a Kötelezett

adatkezeléshez fűződő jogi érdeke elsőbbséget élvez a Kérelmező azon jogával szemben, hogy a

telefonon történő kapcsolatfelvétel lehetőségét kizárja a Kötelezettel történő egyeztetések során."


Ez egymillás bírságot eredményezet az adatkezelőnek. Most épp.


[link]


Te tudsz ilyeneket mondani a saját álláspontod védelmében?

2019. okt. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, a link rossz volt (bár az ott linkelt eset is hasonló), a példámban linkelt eset az ez:


[link]

2019. okt. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!