Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha felmondok egy multi cégnél,...

Márk556721 kérdése:

Ha felmondok egy multi cégnél, amely fizette az otp magánnyugdíjpénztáramat, béren kívüli juttatásként, akkor a befizetett összeggel mi történik?

Figyelt kérdés

2019. okt. 9. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi
2019. okt. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi. Nő tovább a hozama.


Fogd fel ugyanúgy, mint azt a pénzt, amit a SZÉP-kártyádra kaptál. Amit az elmúlt egy évben utaltak rá, te azt elköltötted éttermekben. Azzal mi lesz? Semmi. A te pénzed, nem kell sem visszafizetni, sem elpostázni a cégnek a rántott szeletet, amit rendeltél.

Ugyanígy a magánnyugdíjpénztáras pénz is a tied, a munkáltatód egyébként sem tudja, hogy te azt kivetted-e már, vagy gyűjtögeted. Nincs is hozzá köze.

2019. okt. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az lesz, hogy ezentúl nem fizet rá többet.


Amit egyébként én kissé sajnálnék, mert én általában lusta vagyok tervszerűen félretenni magamnak, a pénznek mindig tudok jobb helyet találni, mint hogy x tíz évre előre gyűjtögessem. Viszont ha nem is kell csinálnom érte semmit, mégis gyűlik havonta valami plusz zsé egy számlán valamikorra, annak meg örülök.

Ez az egyik faktor, amiért szeretem a jelenlegi munkahelyemet, bár persze önmagában nem ebből leszek majd burzsoá nyugdíjas, az látszik.

2019. okt. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmi
2019. okt. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!