Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az a lakástakarék, és...

Mi az a lakástakarék, és megéri-e belevágni ilyesmibe?

Figyelt kérdés

Sziasztok, eddig nem igazán foglalkoztam ilyen dolgokkal, örültem, hogy lett belőlem valami, és megtaláltam a helyem a világban.

Van egy párom, van munkánk, és lesz is mert amit csinálunk arra van igény. Szeretnénk majd saját lakást, és itt került szóba ez az egész, egy ismerősöm ilyen lakástakarékkal foglalkozik, majd eljön és elmagyarázza, de kiváncsi lennék arra is amit ti mondotok.


2019. okt. 13. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A lakástakarék semmit sem ér már, mióta kb. 1 éve eltörölték az állami támogatást belőle. Még most is van valami, amit lakástakaréknak hívnak, de az már egy kifejezetten rossz megtakarítási konstrukció, szinte semmi kamattal. Ha lakásra akartok gyűjteni, akkor még az is jobb, ha állampapírban gyűjtitek a pénzt rá.
2019. okt. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Felejtős, tavaly kinyírták a lakástakarékrendszert. Nem érdemes már ezzel foglalkozni.
2019. okt. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A lakástakaréknál még az is jobb ha csak a számlámon gyűjtöm a pénzem?
2019. okt. 15. 07:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen.


Az ismerősöd pedig lakástakarék ügynök, aki jutalékot kapna a cégtől a ti költségetekre azután, hogyha ti nyittok ilyet. (Bár ezt lehet tudjátok.) Neki az az érdeke, hogy ti nyissatok, mert ő azután pénzt kap, az már nem kell érdekelje hogy ti azzal hogy ilyet nyittok jól jártok-e vagy sem.


[link]

[link]

2019. okt. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!