Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a lakástakarék kifizetéséne...

Mi a lakástakarék kifizetésének menete?

Figyelt kérdés

Sok szó esik a lakástakarékról, de mindenhol csak a befizetésről olvasni. Van olyan, aki már kijött ebből, mert befizette az egészet, lejárt az x év, és megkapta az állami támogatást? Ha igen, hogyan lehet elkölteni?


Sajnos a CSOK miatt annyira bedrágult, hogy ez a pár millió semmit nem fog érni, ezért lakásvásárlás helyett -felújításra gondoltam. Itt először el kell végezni a munkát, ki kell fizetni önerőből, majd utólag számlákat adni a banknak? Esetleg lefényképezni, hogy mi lett felújítva? És akkor elutalják a pénzt? Vagy elutalják előre, de akkor utólag kötelező számlát küldeni?


2019. jún. 7. 09:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Ennél a kérdésnél a bemásolt linkekre kattintva választ kaphatsz a kérdéseidre: amit én másoltam be, ott határozottan emlékszem, hogy az is le van írva, mi a menete a dolgoknak, mennyi időn belül kell megvalósulnia, stb.

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..

2019. jún. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Jaruss ***** válasza:
Rendelkezni kell a kiutalásról, kapsz hozzá válaszlapot,amit ki kell tölteni. A HRSZ alapján megnézik,hogy van-e tulajdonrészed az ingatlanban, és ha minden rendben, úgy adják oda a pénzt,hogy teljes értékén ígérvény van a lakáscélú felhasználásra,így utólag igazolandó,hogy a teljes összeg lakáscélra ment. Ez pénzintézetenként eltérő lehet, de felújításnál 120 nap van a teljes leigazolásra. Nem kell emiatt szakembert fogadni,mert anyagköltségre is jó.
2019. jún. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!