Hogyan gyűjtsem a pénzem?

Figyelt kérdés

Vázolom a helyzetet: 3évig gyüjtenék pénzt, olyan módon, hogy havonta a fizetésem egy negyedét eltenném. A cél lakásvásárlás. Milyen módon gyűjtsem?

Fundamenta?Csak hagyjam a bankszámlámon?

Állampapir? Állampapirt is lehet úgy, hogy havonta teszek be összeget?

Laikus vagyok.


2019. okt. 13. 19:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

Tedd a párnád alá!

És most nem viccelek a felsoroltakkal csak bukni fogsz és nem fogod az összes pénzed visszakapni, mert levonják a költségeket.

2019. okt. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj: ha havi milliós fizetésed van, akkor bízz meg ezzel egy szakembert.

Ha meg nincs, akkor ennyi idő alatt még wc se lesz belőle.

2019. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
62%

Allampapir jo lehet, map+-szal koltsegmentesen ki tudod venni fordulonapon, viszont igy minden heten ujraindulna egy-egy eves ciklus, azt nehez nyomonkovetni, de amugy nem gond, csak 0,25% a kivetel koltsege, ha maskor veszed ki, mikozben amugy evente 3,5-5%-ot kamatozik. (Attol fuggoen, hogy mennyi ideje van bent.


LTP 2018 ota nem eri meg, bankszamlan hagyas meg annyira sem.


Az egyes sajnos hulyeseget beszel.

2019. okt. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%
Kedves 3-mas te beszélsz sajnos hülyeségeket!
2019. okt. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
otp autonyeremeny betetkonyv. nincs kamat, de költseg nelkul vissza tudod valtani. van 10-20 es 50 ezres cimlet.
2019. okt. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Na, úgy látom ez itt a 'ki beszél hülyeséget' topik, úgyhogy csatlakozom :)

Fundamentának sok értelme nincs mióta az állami támogatást megszüntették

Bankszámlának még kevesebb értelme van, mert nem kamatozik, cserébe viszont van számlavezetési díj meg ilyen-olyan díjak - hacsak nem ingyenes bankszámlád van.

Ezek közül az állampapír a "legjobb" választás. Bár oda havonta nem tudsz betenni összeget és ha folyamatosan rakosgatsz kisebb összegeket akkor "soha" nem fog lejárni az 5 év ami az adómentességhez kellene (TBSZ számlán). Azt nem erre találták ki, hanem arra, hogy beraksz egy összeget és 5 év után megkapod kamatostul.

Nehéz jót ajánlani úgy, hogy nem tudni mennyi a félretett összeg.

3 év alatt egyébként szinte alig fog kamatozni, hacsak nem milliókat raksz félre évente.

Valami tőkevédett befektetési alapba rakhatnád esetleg, de az is kb. évi 1-2%-ot hoz, ami semmi.

2019. okt. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%

Harmas vagyok.


Hatos, tokevedett alap 1-2%-nal szerintem az evi 3,5%-os map+ alapkamat (elso fel evre) is tobbet hoz meg kamatado levonasa utan is. ;)


Egyes, olyan legalis banki termek nem letezik, ahol ugy jonnek levonasok, hogy az nem volt beleirva a szerzodesbe. Az, hogy te nem olvastad el, vagy nem ertetted, es ezert megelepeteskent ert (unit linked eletbiztositas-kamu pl.), az bizony nem a papir hibaja.

Allampapirban is, LTP-ben, mindenhol le van irva, hogy mikor milyen levonasokkal lehet kivenni, mik valtozhatnak ezekben.

2019. okt. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

7. Te nem érted amit olvasol?

Hol irtam hogy én nem tudom milyen költségek vannak és hogy utólag tudtam meg?

Én pont azt írtam mindegyiknél vannak költségek és ezt eddig is tudtam.

Itt csak te nem tudod mennyi a valódi hozam és költség!

2019. okt. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Bár veled vitatkozni is kár, ugysem érted meg...
2019. okt. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mi egy külöm bankszámlára utaljuk át. (Nincs hozzá kártya így csak havi 300 ft számlavezetési díjat vonnak.) Nekünk ez így megfelel ha szükségünk van rá csak utalunk le magunknak, nincs lekötve.
2019. okt. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!