Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy tudnám megállni hogy ne...

Hogy tudnám megállni hogy ne költsem el a pénzem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A szüleimtől minden héten kapok zsebpénzt csak az a gond hogy aztán meglátok valamit és rögtön el is költöm. Mit tegyek hogy megmaradjon a pénzem és GYŰJTENI tudjam?:) 14/l

#zsebpénz #gyűjtsem
2017. aug. 4. 18:35
 1/9 anonim válasza:
100%
Váltsd le euróra.
2017. aug. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez egy jó megoldás köszönöm szépen! Várom a további ötleteket!
2017. aug. 4. 18:37
 3/9 anonim válasza:
80%
Bankszámla, lekötött pènz, csak annyit tudsz felhasználni amennyit szabadon hagysz.
2017. aug. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát nekem ez bonyolult lenne. De köszi a választ és várom a továbbiakat!:)
2017. aug. 4. 19:01
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Mi az, hogy nem tudod megállni? Elrakod és annyi, nem nyúlsz hozzá.


A legkönnyebb az, ha veszel magadnak egy perselyt. Például azt a sima disznóperselyt amit szét kell törni vagy lakatosat és a kulcsot add oda szüleidnek és mond meg nekik, hogy tegyék el.


Egyébként hosszútávon az a legjobb, ha kialakítasz egyfajta pénzügyi tudatosságot és megtanulsz spórolni. Ha meglátsz valamit tanusíts önuralmat, gondold végig miért lenne neked arra szükséged. Tűzz ki célokat, például, ha 1 hónapon keresztül félreteszed a pénzed akkor utána megleped magad valami aprósággal. Így büszke leszel magadra, mert megálltad, hogy elköltsd a pénzed, de mégis vettél magadnak valami apróságot, tehát megjutalmaztad magad.

Esetleg még azt, hogy szólsz a szüleidnek hogy ne csak úgy odaadják a zsebpénzed, hanem csak akkor kapod meg, ha elvégeztél valamilyen házimunkát. Így jobban fogod értékelni és nem fogod olyan könnyen elverni pl. egy új cipőre.

2017. aug. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

szerintem az első ötlete bombabiztos, bár a váltást célszerű jól megválasztani. pénzváltók felszámolnak jó kis "kezelési költséget", hosszabb távon elég nagy részét elvinné a zsebpénznek, de amúgy tényleg jó.


múltkor felváltattam 20ezer Ft-ot, mert Németországban voltam, végül mindenhol szinte kártyával fizettem, így megmaradt...és valószínű marad is, míg újból nem megyek valamerre, ahol szükség van rá.

2017. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg magad visszafogni, minél előbb megszabadulsz ettől a hozzáállástól, hogy azonnal el kell költened a pénzt, annál jobb. Később, amikor már saját munkád, fizetésed lesz már sokkal nehezebben tudod megvédeni magad saját magadtól. Most még mondhatod azt a szüleidnek, hogy továbbra is igényt tartasz a zsebpénzedre, de egy részére vigyázzanak ők, és gyűjtögessék neked akár egy betétkönyvben.


Meg kell értened, hogy bizonyos távolabbi célok megvalósításához le kell mondani arról, hogy minden pénzedet elköltöd. Most még fiatal vagy, de nemsokára majd olyanokon jár az eszed, mint továbbtanulás, lakhatás, esetleg közlekedés (jogsi és autó), amire mind-mind gyűjteni kell. Ha készen kapod a szüleidtől mindezt, az szerencsés dolog, ettől függetlenül egy ponton már senki nem szól bele abban, hogy mit kezdesz az életeddel, pénzeddel. Ekkor üthet majd vissza, ha alacsony az ember pénzügyi kultúrája.

2017. aug. 5. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nehogy euróra vagy más valutára váltsd! Ki tudja, amikor kéne, épp mennyit fog érni... Plusz ott vannak a váltás költségei.

Nyiss egy bankszámlát, utald oda rögtön. Vagy a régi jó perselyes megoldás is működik.

2017. aug. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszönöm szépen a válaszokat! És azt is köszönöm hogy nem szóltatok le. Anyukámtól kaptam egy perselyt olyat amit csak úgy lehet felnyitni a széttöröm:)
2017. aug. 6. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!