Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sürgős segítségre lenne...

Sürgős segítségre lenne szükségem; autóvásárlás hitelügyintézése, megoldható?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a történetem a következő lenne:


Új autót szerettem volna vásárolni. El is indult a folyamat, alá is írtam a megrendelő lapot, hitelkérelmet és még sok másikat is. A dolgok rendben mentek, majd amikor elküldtem a munkáltatói igazolásomat, a kereskedő felhívott, hogy baj lesz a határozott idejű munkaszerződésem miatt. Ezt és a “mi történik, ha nem jön össze a vásárlás” részt, kihagyta a tájékoztatásból. A megoldása az volt, hogy kezest kell találni, vagy különben nem valósul meg a hitelfelvétel, s ez által a vásárlás. Amikor mondtam, hogy nem találok kezest, és hogy így akkor nem lesz hitel, legalábbis az, amit én ott és akkor elfogadtam, illetve aláírtam, és ebből kifolyólag akkor töröljük a rendelést; azt válaszolta, hogy ebben az esetben az autó árának 10%-át ott kell hagyni, mert miattam nem valósul meg a vásárlás.

Ebben az esetben mit lehet tenni? Nem szeretném azt a pénzt elveszíteni, mivel nem az én hibám, hogy nem találok kezest, illetve ezáltal, hogy nem kapok hitelt.

Sürgős segítségre lenne szükségem.


Előre is köszönöm a segítséget!



2019. okt. 17. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"ebben az esetben az autó árának 10%-át ott kell hagyni, mert miattam nem valósul meg a vásárlás." és mi alapján???

röhögd ki!

1. ha a nyakán maradna a még meg se rendelt autó, akkor is el tudja adni

2. semmiféle jogszabály nem kötelez erre

3. gondolom, szerződésben sincs ilyen

4. be se küldte a banknak a kérelmed, tehát miatta valósult meg az üzlet

5. melyik kibaccott márkakereskedés ez? kifele vele a Tékozló Homárra!

2019. okt. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bevett szokás, hogy a szerződésben van erre vonatkozó pont, még ha szóban nem is tájékoztatnak erről. Általában 10-25% körüli ez az összeg és valóban akkor jár nekik, ha a te hibádból nem jön össze a vásárlás.

Az, hogy előzetes hitelbírálat nélkül, határozott munkaszerződéssel írtad alá, nem volt okos döntés.


Olvasd el figyelmesen mit írtál alá és aszerint járj el.


Esetleg még azt tudod csinálni (bár határozott idejű szerződéssel necces), hogy máshonnan veszel fel hitelt, lízinget, mint amit ők ajánlottak.

2019. okt. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom el sem olvastad mit írtál alá.
2019. okt. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Eleve ÚJ autó?
2019. okt. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
Valószínűleg lefoglalóztad az óttót. Ez esetben bukod a dellát, ha bäszaxol.
2019. okt. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

így járták, tanulópénz. Máskor előre tájékozódsz, mielőtt bármi is aláírnál.


Amúgy meg hitelre nem veszünk autót!

2019. okt. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!