Autóvásárlás hitelre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék autót venni, személyi kölcsönnel. Maximum 1.000.000 forintot szeretnék felvenni, de ez nagyon a max! Inkább csak 600.000-700.00. Kaphatok valamelyik banknál személyi kölcsönt 20 évesen? Több, mint 2 éve dolgozom ugyanazon a munkahelyen, a munkabérem 125.000 és 130.000 között van egy hónapban.

Kérlek, csak segítő szándékkal írj! Köszönöm! :)



2018. okt. 2. 08:37
1 2 3
 1/24 belapus ***** válasza:
100%

Ebben a kérdésben igazán csak a hitelnyújtó tud segíteni.

Az igényléshez szükséges adatokat betáplálják a számítógépbe, ahol valamilyen - a hitelnyújtó által kigondolt - algoritmus kiadja a választ:

- Igen,

- Nem.

2018. okt. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Segítő szándék:


Ha ilyen keveset keresel, hogy fogod fizetni havonta a:


- törlesztőt

- üzemanyagot

- ad-hoc szervizeket

- biztosítást

- parkolási díjakat

- esetleges cseréket


Tudod, hogy egy autó alsó hangon havonta 20-30ezret visz el, +törlesztened is kell?

2018. okt. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
47%

NE vegyél hitelre autót!

Én 24 évesen vettem hitelre autót, akkor volt ennyi a fizetésem (de akkor még 65 ezer volt a minimálbér és 260 fr egy liter benzin) és még a szüleimnél laktam. Még épp tudtam fizetni, de nagyon sokba került.

A személyi kölcsönnek rádaásul magasabb a kamata, mint egy kimondott autóhitelnek.

Benzin, biztosítás, szerviz, parkolás, kopó alkatrészek, stb, havonta legalább 35 ezer forint fenttartani egy autót. Ha ehhez még van egy 25-30 ezer forintos hiteled is, meg fogsz gebedni.

Inkább vegyél egy olcsóbb, 300 ezer köröli kisautót készpénzre, ha mindenképp akarsz, de ilyen kevés fizuval az sem jó ötlet.

2018. okt. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Fent tudom tartani. Ennyit kapok papíron kézhez, gyakorlatilag pedig ennél 30.000-el többet, valamit van egy másodállásom is, ami havi kb 60.000, de ide nem vagyok bejelentve sajnos, és ugye a másik helyen is csak minimálbérrel vagyok bejelentve. Tudom, ennyi pénzből már össze tudtam volna szedni az árát, de egyéb okok miatt nem ment sajnos.


Köszönöm az eddigi kommenteket! :)

2018. okt. 2. 12:07
 5/24 anonim ***** válasza:
63%

Én 1 hónapja cseréltem le a 21 éves suzukimat egy 9 éves Mitsu-ra.

1Millió hitelt vettem fel 2,5 évre. Így 38ezer a havi törlesztőm. EZt simán ki tudjuk fizetni gyerek mellett is. Semmi más hitelünk nincs, tehermentes a házunk.


Nekem megérte. Nem kerül olyan sokba a havi fenntartás. Én ingázok, nekem a benzinköltségem sok, de jó részét állja a munkáltatóm. Eddig nem kellett rá költeni, biztosítást 1 évre befizettük, úgyhogy az is letudva.


Kalkulálj neten, és kérj visszahívást. Akkor meglátod, megkapnád-e. ÉS ha lehet, minél több banknál érdeklődj.

Fizetésed utalva kapod?

2018. okt. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
43%
Ekkora fizetéssel nem engedhet meg magadnak autót hitelre, iszonyat sok a kamat is, kérlek ne csinálj ekkor butasagot
2018. okt. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
49%

Ne írjátok már, hogy iszonyat magas a kamat. 10,99 %

1 millió forint 2,5 év alatt visszatörlesztve 1.150.000 ft.

36 hónapra is 1.180.000 a visszafizetendő összeg, havi 32ezer ft a törlesztő.

Ha körültekintően veszi fel, akkor nem gond.

És azért fenntartani sem akkora összeg. Persze, nem egy ipari hulladékot kell megvenni...

2018. okt. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

Ne írjátok már, hogy iszonyat magas a kamat. 10,99 %

1 millió forint 2,5 év alatt visszatörlesztve 1.150.000 ft.

A plusz ilyen-olyan díjak miatt van az 1250000 is. De legalább is 34 ezer lesz havonta.


Fenttartás:

Benzin ha keveset (évi 10 ezer km) megy vele és kis fogyasztású (6,5 l/100km) kocsi, akkor is 22 ezer forint havonta.

Biztosítás egy 20 éves, A0-ban lévő sofőrnek legalább 4 ezer forint havonta még egy olcsó kocsira is.

Teljesítményadó évi 15 ezer. Szerviz évente 50 ezer akkor is, ha csak olajcserét meg a fogyó dolgok pótlását vesszük.

Két évente műszaki az megint 20 ezer ha nem kell semmit javítani. Parkolás várostól függően havi 1-2 ezer legalább, lehet több is.

Plusz a nem várt költségek (meghibásodás, büntetés, stb)

Havonta átlagosan 33-35 ezret tesznek ezek ki. Plusz a törlesztő, azaz a havi jövedelmének több, mint a felét a kocsira költené!

Egy olcsó kocsi esetén, ha keveset vezet. Ha vesz egy BMW-t és hajtja mint állat, akkor sokkal több lesz.

2018. okt. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
34%

"Szerviz évente 50 ezer akkor is, ha csak olajcserét meg a fogyó dolgok pótlását vesszük."


Hát, én 6 év alatt költöttem alkatrészre kb100ezret, munkadíj nem volt, mert a férjem csinálta. (a kérdező nem írta, hogy mindig szervizbe vinné.)

SZóval nem feltétlen vannak ilyen költségek.

Pl parkolást nem fizetek, mert nem járok olyan helyre.

Azt sem írta, ki lesz az üzembentartó. Lehet az apja, aki 30 éve vezet...


Amúgy meg nem azt kérdezte, hogy vegyen-e hitelre kocsit...

2018. okt. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

olvassátok el a kommentem légyszives! Sajnos, csak papírom kapok ennyit, a fizetésem havonta 200.000 és 220.000 Ft között van! A fenntartással úgy gondolom nem lenne problémám. Az én nevemre menne az autó amúgy, szóval biztosan nem lenne kevés a biztosításom. Egyéb kiadásom emellett nincs. Glolf IV nézegettem amúgy, tetszenek.


Szerintem sem ördöngősen nagyok a kamatok személyi kölcsönnél, 3 vagy max 4 évre venném fel, ennél többre biztosan nem, sőt, ha megoldható akkor inkább csak 2-re. Sajnos a kérdésemre még mindig nem kaptam választ. Mindenesetre ma körülnézek, és ha találok szimpatikus bankot/kölcsönt, akkor holnap megpróbálkozom vele.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2018. okt. 2. 17:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!