Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez az utalás hogy működik?

Ez az utalás hogy működik?

Figyelt kérdés
Sport fogadási oldalon nyertem egy bizonyos összeget (bet) és azt szeretném kiutalni a számlámra. Namármost és a Hatvan és vidéke takarékszövetkezetnél vagyok. mikor a bankom nevét kéri, akkor ezt a hatvan és vidéke nevet adjam meg, vagy a centrál takarékszövetkezetet? az iban az ugye a számlaszámom, a SWIFT pedig a banknak a swift kódja elvileg? viszonot ennek a hatvan és vidéke cuccnak nem dobja ki a google, csak acentrál takarékszövetkezetét? most akkor a bankom nevéhez ne a hatvan és vidéke takarékszövetkezetet, hanem a Centrál takarékszövetkezetet adjam meg?

2019. okt. 24. 00:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Az IBAN a számlaszámod, HU-val kezdődik, és a HU karakterekkel együtt összesen 28 karakter hosszú.


A SWIFT kód a bankod SWIFT kódja.


A bank nevéhez teljesen mindegy mit írsz, az IBAN számlaszám és a bankod SWIFT kódja elég az utaláshoz, ezek egyértelműen azonosítják a számládat.

2019. okt. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mi az, hogy HU val kezdődik? meg van a 3x
2019. okt. 24. 01:48
 3/6 A kérdező kommentje:
na, akkor megegyszer :D ad1: mi az hogy HU val kezdődik? megvan a 3x8 szám és azok elé irjam be hogy HU? tehat pl.: HU12345678-87654321-0000000 igy? valamint azt nem értem, hogy most a centrál takarék swift számát adjam meg, vagy a hatvan és vidéke takarékét? (amit amugy nem is találok, marmint a hatvan es videke)
2019. okt. 24. 01:50
 4/6 A kérdező kommentje:
az ibant kikalkuláltam a nav.gov oldalon, de a kérdés még adott. centrál takarékszövetkezet, vagy hatvan és vidéke takarékszövetkezet?
2019. okt. 24. 01:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Már nincsen olyan, hogy Hatvan és vidéke takarék, mivel beleolvadt a Centrálba, szóval a Centrál takarék adatai kellenek.
2019. okt. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod hogy vagy két éve beolvadt a számlavezető bankod egy másikba? Hogy melyik bank ügyfele vagy?

Ezt nem tudod?


Eddig nem tűnt fel?


A mai állapot szerinti kell természetesen.


Egyébként október 31-én be fog olvadni a Takarékbank Zrt-be. Már nem takarékszövetkezet hanem kereskedelmi bank lesz. Modernebb, erősebb, fejlettebb.

2019. okt. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!