Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki eltudná magyarázni?

Valaki eltudná magyarázni?

Figyelt kérdés
Van egy fix munkahelyem, és szeretnék vállalkozást nyitni mellette, viszont nem elég a megtakarított pénzem és felszeretnék venni személyi kölcsönt. 25 éves vagyok, így nem csináltam végig ilyen procedúrát. Interneten kalkulátorral kiszámoltam a számomra legopcionálisabb hitelt. Gondolom kérni fogják adataimat, havi nettó fizetésem stb, stb, illetve még mit kérhetnek? Gondolok itt ilyenre, hogy átnézik havi szinten leosztva, hogy hova fizetek és mennyit?

2019. okt. 24. 17:02
 1/9 anonim válasza:
Valaki biztosan. Követem a kérdést, mert hasonló érdekel engem i
2019. okt. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

s.

Lemaradt.

2019. okt. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
El tudná. Külön.
2019. okt. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Legalább 6 hónapos munkaviszony és határozatlan időtartamú munkaszerződés kell. Nem lehetsz negatív KHR-es. A nettó fizudról (ált.: min. 75e) kell igazolás (ált.: utolsó 3 havi bankszámlakivonat v. munkáltatói igazolás). Azt fogják vizsgálni, hogy máshova fizetsz-e hitelt (egyedül v. adóstársként). Az, hogy miket fizetsz még (telefon, net, közüzemi díjak), nem fogja őket érdekelni.

És persze kellenek a személyes irataid (szig., lakcím k., adó k.)

2019. okt. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Értem, köszönöm válaszod ezúton is. Egy laikus kérdést engedj még meg feltenni, tehát nem azáltal fogják elbírálni a hitelkérelmet, hogy a havi nettó jövedelemből mennyi megy el egyéb kiadásokra és, hogy ez mellett tudnék-e hitelt törleszteni?
2019. okt. 24. 20:04
 6/9 A kérdező kommentje:
#3 Ha már a helyesírásból oktatsz ki, arra asszociálnék, hogy te biztosan ismered a magyar nyelvtan fortélyait, ámbár kiábrándító, hogy nem tudod azon alapszabályt, miszerint szavak után nem teszünk pontot.
2019. okt. 24. 20:07
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
A bankok úgy veszik, hogy csak a hitel törlesztése a kötelezettség, minden más "luxus". De azért arra van szabály, hogy csak a fizetésed 50-60%-a (a nettód nagyságának függvénye) lehet hitel törlesztés.
2019. okt. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2019. okt. 24. 20:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Annak nincs értelme, hogy legopcionálisabb. Azt akartad írni, hogy legoptimálisabb, de még annak sincs, hiszen az optimális eleve felsőfok, nem kell még fokozni.


Munkáltatói igazolás kell vagy bankszámlakivonat. Ha a saját bankodnál veszed fel, lehet, hogy egyik sem. Hitelösszeg és nettó fizetés ismerete nélkül nem lehet megmondani, mennyi lehet a maximális törlesztő, amit megenged neked a bank.

2019. okt. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!