Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitellel terhelt lakás eladása...

Hitellel terhelt lakás eladása mennyire esélyes szerintetek?

Figyelt kérdés
hitel, ingatlan, adásvétel, jelzálog

2019. okt. 28. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy mennyi hitellel van terhelve.

Én már vettem hitellel terhelt ingatlant.

3 millió forint hitel volt rajta, és a tulajdonos 5 millióért árulta. Úgy vettem meg, hogy együtt közösen bementünk a bankjába, ahol kifizette a banknak a hiteltartozást (meg egyéb díjakat) és ami maradt az 5 millióból azt kapta meg.

Szóval így lehet hitellel terhelt lakást venni.

De ugy nem, hogy van a házon 10 millió hitel, és az amúgy 15 millióra értékelt ingatlant 20 millióért árulják. Hitelt átvállalni sem lehet ha jól tudom.


Télen akartam egy vidéki házat venni amit 3,5 millióért árultak. Elmentem, megnéztem, tetszett. De kiderült, hogy majdnem 5 millió forint tartozás van rajta. Elálltam tőle.

2019. okt. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez mindennapos dolog, nem probléma eladáskor.
2019. okt. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az "együtt bemenni a bankba" is működhet, de normál esetben az ügyvéd szerződésbe foglalja hogy a hitel összegét nem az eladónak, hanem a banknak utalja a vevő.
2019. okt. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
7.800.000 Ft hitel van rajta.
2019. okt. 28. 21:37
 5/6 A kérdező kommentje:
Van ebben az esetben a bank által értékbecslés a lakásra, hogy mennyiért "kell" eladni?
2019. okt. 28. 21:45
 6/6 anonim ***** válasza:

A bank az adóssal közli a "tokkal-vonóval" számított napi aktuális összeget, amivel végtörlesztheti a tartozását.


Ha azt meghaladja vételár, akkor az azon felüli részösszeg majd neki lesz utalva, de első lépésben a bank felé kerül utalásra az első vételár rész, majd miután széljegyre került legalább ( vagy még inkább tiszta a tulajdoni lap), a fennmaradó összeg egy része kerül kiutalásra, vagy kifizetésre neki, megjelölve egy végső birtokba adási dátumot és csak a birtokba adás napján kerül átadásra a végső vételár rész ( Határidő mulasztás esetére levonva az esetleges kötbérek összegét, napi díját pl. )


Mivel ez macerásabb és feltehetően költségesebb is azon felül, hogy a kialkudott vételár nem feltétlen lesz meghatározó a vagyonszerzési illetéknél, akár alkudhatsz is a vételárból annyit amennyivel ezeket a járulékos költségeidet kifedezed.


Az eladónak csak arra kell figyelnie, hogy a tőketartozást és járulékait legalább kifedezze a vételár a banknál, különben bukik az egész ügylet.

2019. okt. 29. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!