Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtóhoz került hitelem...

Végrehajtóhoz került hitelem kamatozhat?

Figyelt kérdés
Nem tudtam fizetni a bankomnak a hitelt, ezért végrehajtóhoz került. 1 éven keresztül minden hónapban fizettem készpénzben. Mindegyik kifizetésről megtartottam a papírt. Megállapodtunk egy összegben, amit minden hónapban ki kellett fizetni. Most decemberben kéne, hogy vége legyen, de hamarabb ki tudtam fizetni az utolsó három hónapot. Azt mondtak, hogy maradt meg 60 ezer Ft, mert kamatozott. Minden hónapban időben fizettem. Ez hogy lehetséges? Kamatozhat a végrehajtónál lévő hitelem?

2019. okt. 31. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Az összeg folyamatosan nő, sajnos.

A kamat mellett egy csomó plusz költség is bejött a képbe, ami a végrehajtás előtt nem lett volna.

Természetesen kérj róla hivatalos papírt, hogy pontosan mi ez az összeg.

Konkrétan úgy kérd a kimutatást, hogy leírod, volt egy megállapodás x hónapra x összeggel, ha ez letelt, akkor nullán vagy.

Írd bele, hogy egyéb költségről nem tájékoztattak, pedig ha bármilyen költség felmerül, kötelességük tájékoztatni.

Nem szóban kell intézni, hanem írásban!

Legyen nyoma!

Nem vagy elkésve, mivel így is előre fizettél.

2019. okt. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Természetesen kamatozik, de nem a végrehajtó által.


Ezt kb. olyan, mintha a banknak fizetnéd, ott is kamatozik, de mivel elmaradásban voltál, kérték a tartozás behajtását, amit most a végrehajtó végez. A végrehajtó azt az összeget hajtja be, amelyet a végrehajtás kérő megjelöl. Ha változik az összeg, akkor a végrehajtó a megváltozott összeget hajtja be. Állandó kapcsolatban áll a behajtást kérő (itt a bank), valamint a végrehajtó a tartozás nagyságát illetően.

A részletfizetést a végrehajtó az éppen aktuális tartozásodra adta meg. Attól még a "háttérben" a bank számolja fel rá a késedelmi kamatot, amelynek összegét idővel a végrehajtóval is közli. A részletfizetés által nem áll meg a kamatozás.


"Kamatozhat a végrehajtónál lévő hitelem?"

A hiteled nem a végrehajtónál van, Ő csak behajtja a bank kérésének megfelelő összeget Rajtad.

Ha az összeg nagyságával van gondod, akkor a banknál kell ezt jelezned, nem a végrehajtónál. Ő a végrehajtást kérő (bank) által jelzett összeget hajtja be, nincs joga azt összegszerűen felülbírálni.

2019. nov. 1. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%

Ahogy 1-es írta: írj a végrehajtónak egy levelet, hogy x összegű volt a tartozásod, megállapodtatok y összegű részletfizetésben és kéred a kimutatását annak, hogy milyen díjat kell még fizetned ezen felül - mivel ez nem szerepelt a megállapodásban FONTOS! Tértivevényesen add fel ezt, 2 példányban írd meg, hogy legyen bizonyítékod róla, hogy elküldted illetve átvették. Esetleg lefénymásolhatod mellé a befizetett csekkeket.

Ha ezek után azt írják vissza, hogy kamat miatt kell fizetned, akkor viszont nem ártana bemenned a bankba és ott rákérdezni, valóban így van-e?

2019. nov. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2019. nov. 11. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!