Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » VAjon hogyan számolják ki a...

Pótnagyi kérdése:

VAjon hogyan számolják ki a hitelkamatokat? Különös tekintettel ha már behajtóhoz vagy végrehajtóhoz kerül. Nekem az az érzésem, hogy hasra ütés szerűen.

Figyelt kérdés
2014. jan. 26. 06:06
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Referenciakamat (BUBOR, stb) + fix kamatfelár.


A kérdésed második felét nem értem...

2014. jan. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Nem ütnek a hasukra.

A kamatszámításnak meg vannak a szabályai, amit tanítanak az iskolában is. (Közgazdaság).

A szerződésben meghatározzák az alapkamat és a késedelmi kamat mértékét is.

A végrehajtő ezen felül felszámolja a saját költségeit is, a banktól függetlenül.

2014. jan. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Mivel a pénzünk fedezet nélküli papír már jó ideje,ezért a bankok a hatalmuknál fogva megmondják mennyi a pénz értéke most éppen.Figyelembe véve hogy egy ˝,,jogállamban"létrejöhetett a devizahitelezésnek nevezett spekulatív manőver,közgazdaságról kár beszélni ezzel kapcsolatban.Ez nettó bűnözés semmi több.Persze számolnak van képlet rá,de ez mind illúzió,a mátrix része.A behajtót ki kell hajítani ha már a szép szó nem használ,a végrehajtó már más tészta.
2014. jan. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hasra ütés szerűen?

Szerződésben van rögzítve. Attól nem térhet el egyik fél sem.


Az ügyleti kamat (erre mondják röviden, hogy hitelkamat) és a késedelmi kamat a szerződés szerint alakulhat csak!


A végrehajtás (beleértve minden jogi műveletet illetékét és a végrehajtó munkadíját is) pedig törvényben meghatározottak szerint. Fix összeg.



Ezzel most nem beléd akartam rúgni és kárörvendően odavágni, hogy jogos az, szenvedj csak, mint ahogy sokan teszik.

Csak a tényeket írtam le.

2014. jan. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!