Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem az a fő probléma az...

Nem az a fő probléma az elektronikus pénzmozgás bővítésével Magyarországon, hogy mindenféle díjak vannak?

Figyelt kérdés

Pl bankszámla vezetési díj, éves kártya díj, csoportos beszedési megbízás díj, utalási díj, ATM készpénz felvételi díj stb? (Ez pl angoloknál mind ingyen van a fő bankoknál. Még az elvesztett, ellopott kártyát is ingyen cserélik.)


[link]


Varga Mihály a rövid áttekintőjében elmondta: három témát vizsgálták meg. Az elektronikus fizetések lehetőségének bővítését, a szak- és felnőttképzés átalakítását, valamint a digitalizációs ügyek előrehaladását.


2019. nov. 8. 12:59
 1/6 Dávid ***** válasza:

A készpénz adóztatása helyes, annak kivezetése a cél.


Az összes többi csak hátráltatja a gazdaságot, aminek az oka a bankokra rótt (és ügyfelekre áthárított) tranzakciós adó.

2019. nov. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az emberek nagy többsége szellemileg az egysejtűek szintjén van. Három kattintás után lehet találni olyan bankszámlát, ahol már minimális jövedelem esetén is ingyen van a számlavezetés és a csoportos beszedés, 20 ezerig az utalás stb. Aki nem képes minimálisan sem utántanézni a lehetőségeknek, az megérdemli, hogy lehúzzák.


Én szinte egyáltalán nem használok készpénzt, most is kb. az összes készpénz, amivel rendelkezem, 2000Ft a pénztárcámban, ami egy hónapra elég. Minden mást kártyával és elektronikus fizetéssel megoldok.

Az összes banki költségem 500Ft, amit az SMS szolgáltatásért fizetek, ha akarnám, ezt is lemondhatnám. Számlavezetés 0Ft (pedig még devizaszámlám is van), csoportos beszedés 0Ft, készpénzfelvételre bőven elég a havi 150 ezres keret. Ok, van éves kártyadíj, de az mindenképpen van, ha képszpénzzel fizetsz ha nem. Éves szinten 6000Ft, de ha nagyon szarrágó lennék, választhatnék olcsóbb kártyát (csak ahhoz nem jár utasbiztosítás).

2019. nov. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak, eddig én is birka voltam és nem váltottam olcsóbb bankszámlára, fizettem havi 533 ft számlavezetési díjat, meg átutalásoknál is sarcolgattak. Most átmentem egy másik bankhoz ahol minden 0 ft bizonyos havi jövedelem felett és még kaptam 20k ajándékot is a számlanyitásért :D

Az előző számlámról meg nem egyenesen átutaltam a lótyit mert azért is levont volna az előző bank 6000 ftot, inkább mint kártyás vásárlás (azért nem vonnak le semmit), áttettem a revolut számlámra és onnan utaltam az új bankszámlára.. szóval csak oda kell figyelni és a legtöbb banki díj elkerülhető. Sűrűn kell bankot váltani, mert az új ügyfeleket mindig igyekeznek akciókkal bekampózni és utána szép lassan elkezdik szívni a vérét annak aki bepunnyad és nem szökken tova.

2019. nov. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2 és #3 melyik bank melyik számlája ilyen?


Angoloknál szinte minden folyószámlán alapból van minden ingyen

2019. nov. 25. 19:30
 5/6 anonim ***** válasza:

A teljesség igénye néklül:

- Raiffeisen (Díjnyertes számla, korábban a Díjnullázó Plusz volt ilyen)

- Erste Privilégium X (ehhez kell hvai 220 ezer jövedelem, ami szerintem átlagosnak mondjató)

- CIB Eco számlacsomag

- Budapest Bank - Zéró számlacsomag

- Sberbank, Szimpla számlacsomag

- K&H Minimum Plusz számlacsomag

- Gránit Bank (nekik több ingyenes számlacsomaguk is van, pl. Digitális és a Hello Gránit)

- Magnet Bank - Dimond, Csillag, Általános (mind 0Ft-os számlavezetés)


Gyakorlatilag azt lehet mondani, hogy átlagjövedelemmel szinte azt kell inkább keresni, hogy hol fizetős a számlavezetés. Gyakorlatilag az OTP az egyetlen bank, amelyiknél nincs ingyenes számla (vagyis a Simple az, de az egy lebutított szolgáltatás). De ahol van, ott is jellemzően párszáőz forint, 1000Ft-nál drágábbat találni már művészet.


Az angol példa azért felesleges, mert teljesen máshogy működik a társadalom. Ott szinte alap a hitelkártya, aminek az éves díján és a hitelszámla költségein bőven befolyik az az összeg, amit a betéti számlákon és kártyákon nem szed be a bank. Nálunk kevésbé elterjedt, ráadásul a lakossági számlákon kevés is a pénz (eleve alacsomyak a jövedelme, főleg Angliához viszonyítva, ráadásul a sok hülye egyben leveszi az egészek az ATM-nél, mert az elektronikus fizetési rendszer meghaladja a szellemi képességeit).


Nem véletlen egyébként, hogy a bankok a magasabb jövedelmű (prémium és privát) ügyfeleknek kínálják a legjobb számlacsomagokat. Ok sok pénzt tartanak a bankban, amit lehet haszonnal forgatni, így a költségek megtérülnek. Egy minimálbéres emberen a bank nem keres semmit, viszont a szolgáltatást nyújtja nekik is, amiért joga van pénzt kérni. Az más kérdés, hogy sokan nem használják ki.

2019. nov. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Ott szinte alap a hitelkártya, aminek az éves díján és a hitelszámla költségein bőven befolyik az az összeg"


Nincs általában éves hitelkártya díj, S általában ha valaki 40 napon belül mindig visszafizeti a teljes hitelkártya tartozást (és a hitelkártyát nem használja készpénzfelvételre csak boltban fizetésekre), akkor még kamat sincsen. Általában 40 nap kamatmentes. persze azért folyik be az összeg mert a legtöbben ennél hülyébben használják.

2019. nov. 26. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!