Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes lenne-e ezüstbe...

Érdemes lenne-e ezüstbe fektetnem ha havonta 100 000 vagy 150 000 forintért vennék minden hónapban? 2 év múlva vissza váltanám mert tervezem a házam felújítását. De addig azt a pénzt szeretném lekötni valami nemesfémbe. Talán jobb lenne az arany?

Figyelt kérdés

Eméletileg stabilabb az arany árfolyama de én nem értek hozzá.

Hozzáértők válaszát várom trollok kíméljenek!!!

A segítő válaszokat előre is köszönöm.



2019. nov. 10. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Komolyan, ha valaki, azt irja, hogy aranyba, akkor abba fektetnél?


Neked ennyi infó elég lenne?

2019. nov. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom nem lenne elég de vagy arany, ezüst, platina, ródium vagy irídium is jó lenne....
2019. nov. 10. 20:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Mekkora hozam kell?

2% elég és biztos kell, jó likviditással, akkor mák

ha 4-6 kell, akkor kockázatosabb, de menedzselt részvény csomag

Ha ennél több kell, azt senki nem fogja elárulni, mert az azért kamatozik, mivel kevesen ismerik.

2019. nov. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%

Én ennek nem sok értelmét látom. Főleg ilyen 1-2 éves időtartamra. Hol tárolod az ezüsttömböket? Otthon a spájzban? Mert ha nem, annak költsége lesz. Kinek adod el ha nem ipari mennyiségről van szó? Ékszerbolt törtezüstként beveszi, de nyilván nem olyan áron, mint amiért vetted. Pont ezért pl Dollárt, Eurot, más pénzt se vennék rövidebb távra. A bank vagy a pénzváltó neked középárfolyam fölött fogja adni, de mikor beváltanád középárfolyam alatti árat fogsz érte kapni. Mert ő is keresni akar rajtad, nem jótékonysági intézmény. Tehát bukod az árfolyamnyereséget részben vagy akár teljes egészében.

Én személy szerint elégedett vagyok a 3% banki kamattal, amit fél évente kapok a pénzemre és nincs vele semmi macera, bármikor hozzájutok. 6 db ilyen betétem van, így minden hónapban lejár egy. A havi megtakarításomat hozzácsapva az éppen lejárt összeghez, újra lekötöm az egészet 6 hónapra. Netbankon keresztül havi 1 percet vesz igénybe az életemből. (Befektetési jegyes, állampapíros kioktatók kíméljenek!)

2019. nov. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem a tárolassal van baj, hanem hogy a befektetési ezüstön 27% ÁFA van.

1-2 évre nincs értelme, mert lefelé is mehet az ára, mint minden nemesfémnek és nyersanyagnak.

2020. szept. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!