Máp+ vagy OTP Supra Alap?

Figyelt kérdés

27-én lejár egy 1Máp-om de mivel kamat csökkent már nem lesz érdemes ebbe tenni hiszen magasabb az infláció.

Másik megoldás lehetne a Máp Plusz de nem tudom jó ötlet e!?

Viszont ha a teljes ötéves futamidőt nézzük lehet jobb lenne a Supra!?

Ti melyiket választanátok?



2019. nov. 17. 08:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nehéz ilyenkor jó tanácsot adni. A kockázatos alapokat általában valóban minimum 5 évre ajánlják, csak kérdés, melyik az az öt év? :-)

Ha most bevásárolsz és jövőre jön egy komolyabb visszaesés, lehet hogy még 4 év kell, amíg újra a pénzednél leszel. De ha a 4. év felé esik vissza komolyabban, akkor mi van?


Most mindenki tanácstalan, biztos jönni fog a medvepiac, csak kérdés, hogy mikor és mekkora lesz a korrekció. Én mindenképpen megosztanám az összeget és egy részét állampapírba fektetném, egy kisebb részét pedig magas részvénykitettséget vállaló alapba. A lényeg, hogy diverzifikálj, ne tegyél fel mindent egy lapra, főleg úgy ne, hogy 5 év múlva szükséged lesz a pénzre.

2019. nov. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!