Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha különböző időpontban...

Ha különböző időpontban vásároltam értékpapírokból, akkor hogyan lehet kiszámolni könnyen, hogy mennyi volt a befektetések hozama?

Figyelt kérdés

Pl. vettem többféle időpontban különböző értékpapírokból, ETF-ekből, és mindegyikből többször.


pl. 'A' etf-ból vettem X összegért adott dátumon, majd Y-ért 2 hónappal később, Z-ért, rá fél évvel, stb.


és ugyanez még többféle értékpapírra, és szeretném tudni, hogy összesen mennyi a befektetéseim hozama.


A dilemma az, hogy simán éves hozamot nem lehet számolni, hiszen a kiindulási időpontok, amikor adott papírból vettem valamennyit, különböznek. Lehet, hogy az egyik csomag még csak fél éve van, a másik viszont másfél éve, stb. Ezt hogy szokták megoldani? Évesítik a hozamokat, amik éven belüliek?


Van valami létező (excel?) formula erre, ami megadja, hogy ha többféle papírból vásároltam, és azokból egyenként is többször, különböző időpontokban, különböző összegekért, akkor hogyan lehet ebből valami egységes hozamot számolni, ami megadná, hogy mennyi a befektetéseim teljesítménye mondjuk 1 évre, 3 évre, stb.?



2019. nov. 21. 17:05
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Kicsit keresgéltem, és az IRR-t is említik, de csak annak kapcsán, hogy cash flow-t is figyelembe kell venni a portfólió teljesítmény számításánál:


[link]

2019. nov. 22. 10:09
 12/13 anonim ***** válasza:

A mai dátumra beírod, hogy mennyi a mai ára.

És akkor megkapod, hogy éppen ma mennyi az összesített hozam.

2019. nov. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Excelben:


Dátumok: vétel napja, osztalék/ napja#1.. osztalék/kamatfizetés napja#2... #3...#n, eladás napja/mai nap


Összegek: vételár, osztalék/kamat #1, #2, ... #n, eladási ár/mai árfolyam


Éves hozam = XIRR(dátumok;napok)

2019. nov. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!