Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha megszüntetem a hitelkeretem...

Ha megszüntetem a hitelkeretemet, tényleg leveszik azt a pénzt a számlámról?

Figyelt kérdés
Nincs kihasználva, egyszer mentem mínuszba és akkor sem annyira mint amennyire lehetne. Ha szeretném megszüntetni, akkor leveszik a pozitív egyenlegemről a hitelkerettel megegyező összeget úgy, hogy nincs is tartozásom?
2019. nov. 22. 09:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. nov. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hitel keret! Nem hitel!

Ha nem vagy mínuszban, azaz nem kértél hitelt, akkor miért vennének le bármit is a számládról? Nem, nem veszik le.

De úgy tudom, hitelkeret megszüntetést csak a bankfiókban tudod felmondani.

2019. nov. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem teljesen értem mire gondolsz.


Ha pl azt látod, hogy az egyenleged 300.000 Ft, akkor ebben benne van a hitelkeret, tehát ennyi pénzhez férsz hozzá. Ebből a te pénzed mondjuk 100.000 Ft, a másik 200.000 Ft a hitelkeret.

Ha leveszik a hitelkeretet, akkor 100.000 Ft hozzáférhető. Így technikailag úgy tűnik, hogy csökkent a pénzed, mert 300 helyett 100 lesz rajta, de a 200 különbözet nem a te pénzed volt, hanem a hitelkeret.

2019. nov. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%

3-as, nem csoda, hogy nem érted, mire gondol a kérdező, hiszen Te sem érted a hitelkeretet, bocs.


Ha valakinek 200 ezer ft hitelkerete van, akkor az egyenlege nem 300 ezer lesz, hanem 100 ezer ft és mínusz 200 ezerig lemehet. "Magyarra lefordítva" elkölthetne ugyan 300 ezer ft-ot, de akkor mínusz 200 ezren állna a számlája és egy 150 ezres beérkező fizetésnél még mindig mínusz 50 ezer lenne - arról nem beszélve, hogy abban a hónapban is élnie kéne valamiből - tehát tovább m,enne mínuszba.

2019. nov. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
#4 tévedésben vagy, nem minden banknál van ez így. Nálam az ersténél úgy van a hitelkeretem, hogy hozzáadják az egyenleghez. Vagyis nem mehetek mínuszba, ha kihasználom teljesen a hitelkeretemet, akkor állnék nullán.
2019. nov. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
A Raiffeisennél is így van, ahogy a 3-asban írtam.
2019. nov. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ok, akkor bocsánatot kérek - de akkor ez nagy hüleség, mert így nem látod, hogy mennyire vagy mínuszban.

Otp-nél nem így van - régebben legalábbis nem így volt, mostanában pedig nem volt szükségem rá.

2019. nov. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja, és a kérdező azt írta: "egyszer mentem mínuszba" - tehát nyilván nála is így van. (7-es vagyok)
2019. nov. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem is csak biztonságból van a hitelkeret, szerencsére nem kell használnom. Viszont az ersténél nálam úgy írja, hogy pl a számlám egyenlege 300.000 Ft, ebből saját pénz 150.000 Ft. Szóval tökéletesen látszik, hogy mennyid van neked és mennyi a hitelkeret. Más banknál nem tudom hogy van, anno nekem BB-nél is így volt.
2019. nov. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az elérhető egyenleg lesz kevesebb.
2019. nov. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!