Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha megszüntetem a bankszámlám...

Ha megszüntetem a bankszámlám egy banknál hogy egy másikhoz menjek, utána hozzáférnek majd még az adataimhoz?

Figyelt kérdés

Akár személyes adatok, akár az, hogy mennyi pénzem volt náluk stb.


(Szeretném ha nyomtalan maradna, hogy náluk voltam, mert egy ismerősöm náluk fog dolgozni.)



2018. júl. 8. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Természeteseten minden adatod megmarad archiválva. Már most is, mikor még ügyfél vagy, rendszeresen biztonsági másolatok készülnek az adatbázisokról. Tehát nem úgy megy, hogy te szerződést bontasz és ők megnyomják a delete gombot....

Amúgy az ismerősöd nem fog tudni turkálni az adataidban, mert már nem azokban az időkben élünk, amikor Mancika hátravonult a kartonok közé és sutyiban megnézte, hanem az adatokhoz való hozzáférés korlátozva van még a bankon belül is. Jogosultság és indok kell ahhoz, hogy egy ügyintéző belenézzen valamibe, amit egyből naplóznak is, tehát nem múlik el nyomtalanul. Az ismerősödnek nem lesz módja a te dolgaidban kutatni.

2018. júl. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És teljes törlést nem lehet kérni esetleg?


(Sajnos a turkálás már megtörtént velem eddig kétszer. Nem bízom az ilyen biztonsági intézkedésekben.)

2018. júl. 8. 16:03
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Teljes törlés nem fog menni, jogszabályok miatt jó pár évig meg kell még tartani a számlád pénzforgalmi adatait. Ha bizonyítani tudod, vagy erős a gyanúd, hogy valaki jogtalanul a számlád adatait, utalásaidat nézegette, tegyél panaszt a banknál, vizsgálják ki. A rendszerek naplózzák, hogy ki mikor milyen adataidat nézte meg. Ha kiderül, hogy nem a munkavégzéshez volt rá szüksége, megüti a bokáját, én minimum kirúgnám. Illetve még ha munkájához szükséges is volt rá, akkor is korlátlan ideig titokként kell kezelnie. Banktitok, fizetési titok, stb.
2018. júl. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Kérd, hogy állítsák érzékenyre a számlád, akkor csak adott fiókban tudja lekérdezni adott ügyintéző (díj ellenében).

Egyébként több ezer dolgozót nem ellenőrizgetnek folyamatosan, tény, hogy naplózzák, de ha nem teszel bejelentést, akkor kicsi az esélye, hogy pont őt kiszúrják.

Tőlünk repült már ember azonnalival, mert belenézett valaki számlájába, és a számlatulajdonos nem simán panasszal, hanem rendőrségi feljelentéssel indított.

2018. júl. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!