Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jött sms, hogy betétkártya...

Jött sms, hogy betétkártya helyett cserekártya készül, módosítsak adatokat ha szükséges?

Figyelt kérdés
Milyen adatok tartoznak ehhez vagy mit kell módosítani?

2019. nov. 26. 08:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Kamu. Meg ne add az adatokat.

Rengeteg adathalász kísérlet van.

OTP legalábbis soha nem küld sms-t lejárt kártya kiküldésénél - és nem is kell módosítani semmit.

2019. nov. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Így van, ez kamu. Bank soha nem kér SMS-ban adatokat.
2019. nov. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
Sem telefonon sem e-mailben soha nem kérnek semmilyen olyan adatot, amivel pénzt lehet lopni tőled. Legfeljebb születési hely, idő, anyja neve, hogy be tudjanak azonosítani.
2019. nov. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy biztos, akkor a banknál érdeklődj. SMS-re soha ne válaszolj.
2019. nov. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Ez nem kamu. Nekem is lejár, én is kaptam sms-t. Az OTP már rég óta küld ilyet, ha be van kapcsolva a mobilos szolgáltatás. Ugyanarról a számról jön, mint az OTP direktes sms-ek. Válaszolni nem is lehet rá és nem is kérik, hogy sms-ben válaszolj. Adatok alatt a címet értik, ahová küldik majd az új kártyát. Oda is van írva, hogy kézbesítési adatok. Ha változott a címed, akkor szólj a banknak, (netbankban is lehet azt hiszem) egyéb esetben nincs tennivalód.


Tessék egy 7 évvel ezelőtti kérdés ugyanerről: https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..

2019. nov. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A többi válaszolónak meg üzenem, hogy ha valamiről fingja sincs, akkor inkább bölcsebb csendben maradni.
2019. nov. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

5-ösnek:

20 éve vagyok OTP-s, SOHA nem jött sms a cserekártya miatt. (minden belépésnél sms kódot kapok - tehát igen, él a telefonszámom)

Ezenkívül nemrég járt le az adategyeztetés határideje, amikor is minden embernek, aki X dátum előtt nyitott bankszámlát, be kellett mennie adategyeztetésre - szóval ez már lezajlott - mármint az adategyeztetés - már csak ezért sem életszerű a dolog.

2019. nov. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerinted akkor maga az OTP bank hazudik? Én ugyanis megkérdeztem őket. Te megkérdezted, vagy csak vaktában lövöldözöl?
2019. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja és az adategyeztetést nem kellett mindenkinek. Én bőven időpont előtt kötöttem és mégse kellett, mert azt hiszem 2 éve voltam bent bankfiókban és olyankor csekkolni szokták, hogy nem-e változtak az adatok. Új személyi, stb..Az meg kiváltja azt.

2 év alatt meg simán változhat az ember címe. Meg mondjuk 2 hét alatt is..

2019. nov. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nekem Februárban jár le a kártyám. Nem változott a lakcímem és telefonszámom se. Maradhatnak az adatok? Vagy kell más adatot módosítani? Személyigazolványom új van azóta, de az nemhiszem hogy kell... ellenkező esetben hollehet?
2019. nov. 26. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!