Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdeklődenék hogy mi szükséges...

BakosTomi kérdése:

Érdeklődenék hogy mi szükséges banki hitel igénybevételéhez? Mik a feltételek?

Figyelt kérdés
Hali. Hitelt szeretnék felvenni autó vásárlási szándékkal.Németországban dolgozom 4 hónapja. Német bejelentés. Lehetséges számomra hitelt felvenni? 4.500.000Ft ra lenne szükségem. 20 éves vagyok. Mik a feltételek? Úgy tudom 18éves kortol lehetséges hitelt felvenni.

2019. júl. 16. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedből csak az nem derült ki, hogy hol akarsz hitelt felvenni? Magyarországon vagy Németországban?


Ha Magyarországon, akkor itt szinte tuti, hogy 20 évesen nem fognak 4 és fél millió ft hitelt adni 20 évesen - egyszerűen nincs annyi munkaügyi múltad, hogy megkapd rá.


De mondjuk 4 hónap munka után 4 és fél milliót felvenni egy autóra eleve felér egy öngyilkossággal...

2019. júl. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
jövedelemigazolás. amúgy rettenet ostoba dolog autóra hitelt felvenni.
2019. júl. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igaz még csak 30 hónapja dolgozom kb. Most új munkahelyen vagyok azért 4 hónap. Magyarországon szeretnék hitelt felvenni. Jobban járnék ha kereskedőtöl venném meg az autót úgy hogy mondjuk befizetek 20-30%-ot? Hitelt úgy szeretném hogy mondjuk 5 évre de mindig mikor félretettem több pénzt akkor befizetnék ha lehetséges.
2019. júl. 17. 07:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarsz húsz évesen, 4 hónap munka után 4,5 M Ft hitelt felvenni autóra. Ez az elszegényedés legjobb útja.
2019. júl. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

5 évre 10%-os éves kamattal olyan 100.000 a havi törlesztőd. Az okés? Nem tudom mennyit keresel illetve mennyire stabil a munkahelyed. Megtakarításod gondolom nem nagyon van.


Kocsi átírás? Kocsi első szervíz? Esetleg ha cserélni kell benne valamit?


Ha minden okés akkor irány a bank, de látatlanban eléggé hülyeségnek hangzik.

2019. júl. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Természetesen az a terv hogy a hitelből venném az autót a félretett pénzem meg maradana ha véletlen valami gond van az autóval. 100.000ft körül szeretném havonta fizetni.
2019. júl. 18. 19:08
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan érzésem, hogy "kissé" fejedbe szállt a németországi munka...

1.- teljesen felesleges 4 és fél millióért autót venni, ami csak viszi pénzt: biztosítás, súlyadó, stb. - lehet sokkal olcsóbban is.

Azt az egyet áruld el nekem, ha valami miatt mondjuk 1 év múlva - bármi miatt - megszűnik a németországi munkád, akkor miből fogod kifizetni a havi kb. 150 ezer ft-ot, amit az autóra kellene költened?

Mennyi pénzt tudtál félretenni 4 hónap alatt?

2019. júl. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
400/ho ami megmaradt. Eőször csak leállásra jöttem. A semmitől való emberek már otthon vannak engem felvettek állandósra. Van autóm de le szeretném cserélni ujabbra.. Ha esetleg elküldenek tudok más cégeket ahova tudnék menni.
2019. júl. 19. 13:36
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Oszt lakásod van-e már, kérdező? Nemhogy inkább arra gyűjtenél... :-)

Bocs, de nem tudom megállni szó nélkül: nem okos dolog 20 évesen egy 4 és fél milliós autót venni - MÉG KÉSZPÉNZBŐL SEM!! - ami csak viszi a pénzt, és másra nem jó, mint "villogni vele"

Ráadásul, ha hitelt veszel fel - már ha adnak - akkor MINDIG TÖBBET FIZETSZ VISSZA, mint amennyit felveszel.

A 4,5 millióra kb 5,7 milliót kellene visszafizetned.

Erre szoktam én azt mondani, hogy nem vagyok én olyan gazdag, hogy a banknak adjak 1,2 milliót :-)


Ezzel szemben - ha belegondolsz - okosabb lenne - ha már mindenképpen autót akarsz lakás helyett, ha szépen eltennéd azt a havi 400 ezret és 10-11 hónap múlva már KP-ban le is cserélheted, önerőből a kocsidat és nem kell 1 milliót a banknak adnod.


Arról már nem is beszélek, hogy ha az 5 év alatt BÁRMI történik - pl nem tudsz Németo-ban dolgozni, itthon ugyan nem nagyon fogod tudni kifizetni azt a havi 100 ezres törlesztőt.

2019. júl. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mivel kint vagyok nem sok értelmét látom lakás vásárlásnak mert az nem fog kihozni dolgozni. 1hétre hazamegyek akkor meg van hol aludnom. Tisztában vagyok vele hogy ha adnak is pénzt jóval többet kell visszafizetnem. De ahogy irtam is az lenne a terv hogy ameddig kintvagyok folyamat raknám el a pénzt és minél hamarabb szeretném letudni a hitelt nem évekig fizetni.
2019. júl. 20. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!