Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor érdemes felvenni a...

Mikor érdemes felvenni a Babaváró hitelt? Decemberbe, vagy Januárba? Nem értem a jogszabályt

Figyelt kérdés

A jogszabály így szól:



(4) A kölcsönszerződésben meghatározott ügyleti kamat mértéke a kamattámogatás időszaka alatt nem lehet magasabb, mint az Államadósság Kezelő Központ Zártkörűen Működő Részvénytársaság (a továbbiakban: ÁKK Zrt.) által havi rendszerességgel közzétett, a közzétételt megelőző három naptári hónapban tartott 5 éves névleges futamidejű államkötvény aukcióin kialakult - a betéti kamat és az értékpapírok hozama számításáról és közzétételéről szóló kormányrendeletnek megfelelően számított - átlaghozamok adott aukciókon elfogadott mennyiségekkel súlyozott számtani átlaga 130 százalékának 2 százalékponttal növelt értéke. Az állampapír-átlaghozamot az ÁKK Zrt. az internetes honlapján minden naptári hónap harmadik munkanapjáig közzéteszi. A közzétett állampapír-átlaghozamot a közzététel naptári hónapját követő hónaptól kell alkalmazni.



ÁKK-s átlaghozamok:


[link]



A legújabb ÁKK-s hozam:


[link]



Köszi


2019. dec. 5. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
követem
2019. dec. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha úton van a baba, akkor tökmindegy, mert futamidő végéig kamatmentes lesz.


Ha nincs úton a baba, akkor meg érdemes várni, mert nagyon rá lehet fázni.

2019. dec. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

*Decemberben

*Januárban

2019. dec. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs baba, elvileg nem is lesz, az a lényeg, hogy a babaváró hitel összegét az ember állampapírba rakja, és így kereshet rajta.
2019. dec. 5. 14:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs baba, elvileg nem is lesz, az a lényeg, hogy a babaváró hitel összegét az ember állampapírba rakja, és így kereshet rajta."


Megpróbálhatod, ha hiszel a mindenféle netes forrásoknak, hogy ezzel te pénzt fog keresni.

Én azt javaslom, hogy ne csináld. Sírás lesz a vége, ha kiderül, hogy többet kell visszafizetned, mint amennyit nyertél rajta.


Alapszabály, hogy olyanba ne fektess, amit nem értesz teljesen. És itt ez a helyzet, nem érted mennyi lesz a büntetőkamat. Bevallom én se értem, és a netes okoskodó 'újságoknak' én nem hiszek úgyhogy így nekem ez felejtős.


Pont erről írt a kiszámoló:

[link]


A lényeget kiemelem:


"

Ezt figyelembe véve az összes hasznom az egész mutatványon 10 ezer forint mínusz a költségek havonta, ezért veszek fel egy tízmilliós hitelt és adom kölcsön másnak, vállalom annak minden kockázatát és maceráját.

"

2019. dec. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs úton a baba, akkor meg érdemes várni, mert nagyon rá lehet fázni."



Ez most már nem igaz, mert már gyerek nélkül is megéri felvenni. Hónapról hónapra egyre kedvezőbb lett. Most is az a kérdés, hogy január még jobb lesz vagy érdemes most decemberben.

2019. dec. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ez most már nem igaz, mert már gyerek nélkül is megéri felvenni. Hónapról hónapra egyre kedvezőbb lett. Most is az a kérdés, hogy január még jobb lesz vagy érdemes most decemberben."


Írja ezt egy-két netes oldal.

Aztán ha 5 év múlva kiderül, hogy nem úgy számolnak a büntetésnél ahogy ők mondták, akkor mehetsz hozzájuk panaszra.

Tv változtatásról már nem is beszélve.


Felnőtt emberek felelősen el tudják dönteni, hogy ezt bevállalják-e, az én személyes véleményem, hogy nem éri meg. Aki szerint igen, annak sok szerencsét hozzá.

2019. dec. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 másról beszélsz mint ami a kérdés. Neked nem éri meg, te dolgod. Igaz, úgy veszem ki, hogy azt se tudod miről van szó, csak "hitelt ne ne ne mert az rossz, pont"


De az eléggé egyértelműen el dönthető, hogy decemberben vagy januárban éri meg jobban. Ez a kérdés.

2019. dec. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

Ez nem hitel.

Hanem kamattámogatott hitel, amit azért veszel fel, hogy nyerészkedj rajta, és BÍZOL benne mindenféle kétséges forrás alapján, hogy ez sikerülni is fog úgy, hogy a kamattámogatás feltételét nem akarod teljesíteni.


Én egy szóval se beszéltem a hitel ellen, de ez nem az.


Az első hsz-ben megválaszoltam, hogy mikor érdemes felvenni.

Babával bármikor, anélkül soha.


Az meg egy hülye kérdés, hogy december vagy január, senki nem látja előre a jövőt.

2019. dec. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na látszik, hogy fogalmad sincs.

Ez nem szerencsejáték. Fix kamat van. (Biztos azért vették fel eddig is inkább a jobb módúak mert ők tipikusan hülyék a pénzügyekhez.)

2019. dec. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!