Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Érdemes áttanulni a régi...

Érdemes áttanulni a régi kresz jogszabályt?

Figyelt kérdés

Ma vizsgáztam kreszből természetesen 63 pontom lett és találkoztam olyan kéréssel amit a mostani CD-n soha nem is láttam! már a második hibás vizsgát csináltam és kezdek kételkedni,hogy az új Cd semmit nem ér!

Mit tanácsoltok?



2016. nov. 23. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem érdemes áttanulni a régi kresz jogszabályt. A jelenleg hatályosat érdemes. Csakhogy te nem ezt tetted, hanem be akartad magolni a kérdéseket, amit a régi vizsgarendszerben meg is tehettél volna, de mivel az új rendszerben több százezer kérdés van, ezért rá vagy kényszerítve, hogy a szabályokat tanuld meg és ne a kérdéseket.


Nekem tetszik ez az új rendszer, már legalább egy olyan embert kiszűrt, aki csak betanulja a kérdéseket...

2016. nov. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nincsen több-százezer kérdés az adatbázisban, "csak"11ezer, de a lényeg, hogy valóban nem lehet bemagolni a kérdés-választ, a szabályokat kell megtanulni.

A tesztek ellenőrzésre valók, de még azt is érdemes fenntartásokkal kezelni, ha csak néhány száz kérdésből dolgozik a program a vizsgán sanszos, hogy előkerül néhány "sosem látott" - megválaszolható, ha a vizsgázó ismeri a szabályt.


A KRESZ nem egy bonyolult szabályrendszer, időnként vannak kisebb módosítások, de aki a 10 évvel ezelőtti szabályokat ismeri az elméleti vizsgán még az is át tud menni (forgalmin már nem biztos, ott egyetlen hiba is a vizsga végét jelentheti)

Elő kell venni egy (lehetőleg aktuális) KRESZ könyvet, és a szabályokat értő módon megtanulni, nem a tesztlapon totózni.

A forgalmi vizsgán lesz igazán fontos a szabályok ismeret, ott már gondolkodás nélkül egyszerűen tudni kell, hogy mi a helyes.

2016. nov. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valóban, azzal sokra nem mész ha csak a tesztet gyúrod. A szabályokat kell megtanulni és ami a lényeg értelmezni.


Pont akkor tájt vizsgáztam, amikor behozták az újat. Az első vizsgám még a régi szerint volt, a második meg az újból. Nem mondanám nehezebbnek ezt az új fajtát. Némelyik kérdés kicsit rafináltabban van megfogalmazva, de ha meg is érted azt amit bemagoltál, akkor ennek nem szabadna problémát okoznia.

2016. nov. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jah, azt elfelejtettem, hogy régi könyvet elő ne vegyél!

Ahogy előttem is írták, egy régebbi elméleti tudással simán el lehet közlekedni, mert alapjaiban nem változott. Viszont, ha te most elkezded összekavarni a fejedben a hatályos szabályokat az elavultakkal, akkor az elméleti vizsgán szinte biztos, hogy belegabalyodsz.

2016. nov. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem érdemes. 11ezres a bázis és ami hatályba lépett az már benne van, esélytelen találkozni minddel, így a szabályokat tanuld meg, úgy nem ér semmi váratlan, az életben is ez a lényeg. Én is azt tanultam meg és elsőre sikerült is 71ponttal.

Mi is kaptunk CD-t de nem használtam, mert volt benne hibás rész mert nem javították tavaly óta, csak a kinézet miatt kaptuk hogy lássuk. E-titánon készültem, az a tuti.

2016. nov. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Bocs, több ezret akartam írni. De a lényegen nem változtat. 11 ezer kérdést ugyanúgy nem lehet bemagolni, mint 100 ezret.

Egyébként jobban jártál, hogy az elméletin buktál meg és nem a forgalmin, amikor mondjuk nem adod meg a jobbkezet. Akkor aztán jöhetne a duma, hogy a szemét vizsgabiztost le kell fizetni, mert másképp nem enged át.

2016. nov. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!