Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Passzív BAR listáról törlés...

Passzív BAR listáról törlés méltányossági alapon? Érdemes megpróbalni? Babaváró?

Figyelt kérdés
2020 márciusában fog születni gyermekünk, a tartozásomat 2019 áprilisában egyenlítettem ki. Babavárót szeretnénk felvenni ezért szeretném törölteni magam korábban.

2019. dec. 19. 06:56
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

Felveheted áprilisban a babavárót. Mivel a gyereked 2019. július elseje után születik, így figyelembe fogják venni. Alapból érvényes lesz a kamatmentesség.

Előbb nem fognak levenni a passzív listáról, mert törvényileg nem lehetséges.

2019. dec. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt hittem csak akkor kamatmentes ha a baba születése előtt vesszük fel
2019. dec. 19. 11:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Az egyes ordas faxságot írt.
2019. dec. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az igénylés után született gyerek számít.
2019. dec. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amúgy meg lehet próbálni méltányossági alapon levetetni magad a barlistáról, de nem tudom, csinálnak-e ilyet.
2019. dec. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, valószínűleg meg fogom próbálni. Nem egy nagy összeg miatt kerültem fel,120 ezer Ft. Remélem sikerülni fog
2019. dec. 19. 12:56
 7/10 anonim ***** válasza:
10%

Erkölcsileg miért gondolod, hogy méltányosságot kellene kérned ?

Illene először a vállalt kötelezettségednek eleget tenni. A jóerkölcs ezt diktálja.


Kérlek, önkorlátozással élve te magad mondj le az állami támogatásról mindaddig, amíg tisztességes ember módjára nem tettél eleget a kötelezettségednek.


Tudom, hogy utálsz érte, de nem érdekel.


Szívesen.

2019. dec. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyokos 7es. Már kifizette a kérdező a tartozását.
2019. dec. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xswerdy ***** válasza:
igen, kifizette, de az a szabály, hogy a tatozás kifizetése után még egy ideig rajta van a KHR listán (mármint rossz adósként, mert a jó adósok is rajta vannak). Arra hivatkozva aligha lehet méltányosságot kérni, hogy újabb hitelt akar felvenni. Ha a rákerülés körülményeiben van valami méltányolható (azon kívül, hogy nem nagy az összeg), akkor esetleg esélyes lehet.
2019. dec. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tehát 120 ezret nem sikerült rendben fizetni de higgye el a bank és az állam, hogy 10 milliót rád bízhat és rendben lesz a fizetés. Hát oké.


Keresgéltem, de semmilyen méltányossági lehetőségről nem olvastam. Majd a következő gyereknél már elvileg alkalmasak lehettek.

2019. dec. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!