Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel

A kérdés

Hogyan tudom bebiztosítani magamat ha kifizetem valaki hitelét? (OLVASD EL LENT)

Lakás vásárlás előtt állok és az a helyzet hogy a lakáson hitel van. Most ezt a hitelt én kifizetem az eladónak de csak harminc nap mulva kapja meg a terhelési tilalom törlését. Fennálhat a helyzet hogy ez idő alatt ő eladja valaki másnak a házat. Sajnos a legrosszabbra is kell számítani.

Az lenne a kérdésem hogy ilyen helyzetbe betudom e magam biztosítani hogy ha már kifizettem a hitelét akkor én legyek jogosult az ingatlanra vagy esetleg ezt a harminc napos periódust sürgettetni. (ezt ugye a bank adja az eladónak)

Keress kérdéseket hasonló témákban: elidegenítési és terhelési tilalom, törlés, ingatlan, hitel, kifizetés

jún. 28. 20:31  Privát üzenet  

A válaszok

Ügyvédi letét!

Mindenről legyen papirod

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jún. 28. 20:45 Privát üzenet
Ügyvédi letét, ügyvédnél kötött szerződés. Persze eladhatja másnak te meg évekig polgári pereskedhetsz..

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont jún. 28. 20:46 Privát üzenet
Mi is így vettük a lakásunk. Betonbiztos adásvételit írt az ügyvédem, egyenesen a banknak fizettük ki a hitelt és ezzel egyidőben széljegyre kerültünk, így másnak már nem adhatta el. Sima volt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jún. 29. 01:24 Privát üzenet
xswerdy nevű felhasználó válasza:

Most megkötitek a szerződést, abban leírjátok, hogy milyen részletekben, mennyit fizetsz. De ez már most bejegyzésre kerül az ingatlannyilvántartásba, nem tudja másnak eladni.

Tehát pl. adsz 1 millió foglalót. Következő részletként közvetlenül a hitelezőjének utalsz 2 milliót. Ő utána köteles töröltetni a jelzálogot. Ha ez megtörtént, kapja a hátralévő pénzt. Gyakori eset. Még az is működik, ha a hitelét már te is hitelből fizeted. Ilyenkor a te bankod először csak annyit utal az ő bankjának, hogy a hitel rendezve legyen, és a jelzálog törlés után utalja a többit, már a saját számlájára.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont jún. 29. 09:39 Privát üzenet
xswerdy nevű felhasználó válasza:

amit meg fent az ügyvédi letétről írnak, az hülyeség, a bank akkor foga törölni a jelzálogot, ha ki van fizetve a hitel, és ő megkapta a pénzét. Az, hogy ügyvédi letétben van a pénz, az a banknak kevés lesz.

A válasz 72%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont jún. 29. 09:41 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld :)

# 6/6Időpont jún. 29. 14:00 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kifizetem a KHR felé a tartozásom, passziv leszek egy évig, van olyan bank, ahol megkaphatom a CSOK-ot (régebben szocpol néven volt ismert)?
Ha valakinek ajándékba rendelek valamit, és kártyával kifizetem, akkor megtudhatja, ki fizette neki és milyen kártyáról?
Ha egyben kifizetem a hitelem futamidő előtt akkor elengedik a fent maradó kamatot?
Egy tartozásnak, mennyi az elévülési ideje.1999 ben egy hitelkeretet 100ezret adtak, azt most akarják behajtani 19 év után. Kifizetem, de nincs s elévülés?
Ha elmegyek megnézni egy motort és lefoglalózom / kifizetem előre akkor miylen papírral tudom bebiztosítani, hogy a pénzt nem nyúlja le? Bővebben lent.
Ha igényelek x összegű diákhitelt májusra, akkor júniusra befejezhetem a kamatozást, ha kifizetem az egész összeget?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Banki ügyek, kamat, hitel rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!