Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudom bebiztosítani...

Hogyan tudom bebiztosítani magamat ha kifizetem valaki hitelét? (OLVASD EL LENT)

Figyelt kérdés

Lakás vásárlás előtt állok és az a helyzet hogy a lakáson hitel van. Most ezt a hitelt én kifizetem az eladónak de csak harminc nap mulva kapja meg a terhelési tilalom törlését. Fennálhat a helyzet hogy ez idő alatt ő eladja valaki másnak a házat. Sajnos a legrosszabbra is kell számítani.

Az lenne a kérdésem hogy ilyen helyzetbe betudom e magam biztosítani hogy ha már kifizettem a hitelét akkor én legyek jogosult az ingatlanra vagy esetleg ezt a harminc napos periódust sürgettetni. (ezt ugye a bank adja az eladónak)



2019. jún. 28. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Ügyvédi letét!

Mindenről legyen papirod

2019. jún. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Ügyvédi letét, ügyvédnél kötött szerződés. Persze eladhatja másnak te meg évekig polgári pereskedhetsz..
2019. jún. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így vettük a lakásunk. Betonbiztos adásvételit írt az ügyvédem, egyenesen a banknak fizettük ki a hitelt és ezzel egyidőben széljegyre kerültünk, így másnak már nem adhatta el. Sima volt.
2019. jún. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xswerdy ***** válasza:
100%

Most megkötitek a szerződést, abban leírjátok, hogy milyen részletekben, mennyit fizetsz. De ez már most bejegyzésre kerül az ingatlannyilvántartásba, nem tudja másnak eladni.


Tehát pl. adsz 1 millió foglalót. Következő részletként közvetlenül a hitelezőjének utalsz 2 milliót. Ő utána köteles töröltetni a jelzálogot. Ha ez megtörtént, kapja a hátralévő pénzt. Gyakori eset. Még az is működik, ha a hitelét már te is hitelből fizeted. Ilyenkor a te bankod először csak annyit utal az ő bankjának, hogy a hitel rendezve legyen, és a jelzálog törlés után utalja a többit, már a saját számlájára.

2019. jún. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xswerdy ***** válasza:
70%
amit meg fent az ügyvédi letétről írnak, az hülyeség, a bank akkor foga törölni a jelzálogot, ha ki van fizetve a hitel, és ő megkapta a pénzét. Az, hogy ügyvédi letétben van a pénz, az a banknak kevés lesz.
2019. jún. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld :)
2019. jún. 29. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!