Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fizetési meghagyást küldtek...

Fizetési meghagyást küldtek ellenem de kilopták az értesítőt a postaládámból, ilyenkor tehetek kifogást?

Figyelt kérdés
Aki küldte tudta hogy sose vagyok otthon és lenyúlta az értesítőket, jogerőre emelkedett.
2019. dec. 20. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem, mert a te felelősséged a leveleket átvétele. Amúgy az értesítő nem számít, mert ha nem veszed át akkor megküldik még egyszer sima levélként. Azt is kilopták? Rajtad van a bizonyítási kényszer, hogy tényleg ellopták és nem csak ignoráltad a leveleket.

Ha a nem ajánlott levelet át tudtad venni, akkor egyezkedhetsz a közjegyzővel. Ha tudod ki indított ellened FMH-t, egyezkedhetsz a jogosulttal. Ha beadják ellened a végrehajtási kérelmet, akkor majd egyezkedhetsz a végrehajtóval, mivel nem a lefoglalás a lényeg, hanem hogy a tartozás kiegyenlítésre kerüljön.


Ez az "ellopták" érvet sehol senki nem fogja elfogadni.

2019. dec. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Velem is történt már, hogy a postás a FMH-ról az értesítőt 1 hónap után dobta be a ládába - amekkora kupleráj lehet ott, eddig nyilván focizott vele valami új postás, akit azóta próbaidő alatt kirúgtak, aztán megtalálták a táskája mélyén és bedobták. Persze addigra már visszaküldték a levelet, én meg nyilván nem tudom bizonyítani, hogy tényleg 1 hónappal később dobták be, nem is próbáltam. Meg volt olyan is a sajtó szerint, hogy a nagyeszű postás kiszórta az összes levelet az erdőszélen, mert lusta volt kihordani, aztán ott találták meg őket később.

Van ilyen, és bosszantó, de nem lehet mit tenni ellene.

Ettől függetlenül, én például mindig pontosan tisztában vagyok vele, hogy milyen szolgáltatókkal állok kapcsolatban, kinek nagyjából mennyivel tartozok és az havonta kb. mennyivel emelkedik, úgyhogy nagy meglepetés nem érhet.

A tartozásod nem akkor keletkezett, amikor az FMH jogerőre emelkedett, hanem addig is megvolt, csak éppen mostantól be is tudják hajtani. Attól még ugyanúgy ezentúl is kifizetheted önként a végrehajtónak, vagy a végrehajtást kérőnek és akkor véget ér a történet, vagy még részletfizetést is adhatnak.

2019. dec. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt buktad, panaszkodhatsz csak nem fogod tudni bizonyítani.


Én is bírom az ilyent. Évekig tartozik valakinek, kap vagy tíz felszólítást, nem fizet, majd behajtásra adják és PONT AKKOR szeretne fizetni mikor nincs meg az értesítő! Vagy csak ez is időhúzás, mint az a sok hónap amíg eljutott idáig az ügy! Az ilyent nem tudom sajnálni.

2019. dec. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem jogos, tényleg nem tartozok, pont azért küldték mert tudták hogy jogerőre fog emelkedni.
2019. dec. 22. 09:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jogos, nincs mitől tartanod. Bár azt megnézném hogy vitelezik ki, hiszen a jogosultnak alá kell támasztani valamivel (számla, okirat) a tartozást, te pedig ha ellentmondasz akkor perré alakul.


Kicsit sok a szürreális elem a kérdésben.

2019. dec. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor küldess neki te is FMH-t ugyanarra az összegre, aztán ha ellentmond neki, majd a bíróságon bizonyíthatod, hogy azért jogos a követelésed mert a másik jogerőre emelkedett követelés nem volt jogos, így szépen visszakanyarodtok a tárgyalás során az eredeti kérdéskörre és ha megítélik, akkor senki nem tartozik senkinek (illetve te ugyanúgy visszaveheted végrehajtással amit tőle behajtottak).
2019. dec. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha perré alakult volna csak akkor kellene bizonyítani számlákkal neki.
2019. dec. 22. 17:53
 8/8 anonim válasza:
Mi lett az ügyből, kérdező? Elfogadták a kifogást, hogy kilopták a postaládádból?
2023. ápr. 16. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!