Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy emberrel kölcsönszerző...

Zitababyke kérdése:

Van egy emberrel kölcsönszerződésem. én vettem fel töle. és most fizetési meghagyást akar inditani ellenem. Mi ez pontosan?

Figyelt kérdés
2015. máj. 12. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A fizetési meghagyásos eljárás Magyarországon a polgári per helyett alkalmazott közjegyzői eljárás (korábban bírósági nemperes eljárás), amelynek a célja a természetes személyek és jogképes szervezetek nem vitatott pénzköveteléseinek gyors és hatékony érvényesítése.


A jogi út megindításának első lépcsője az FMH (fizetési meghagyás) beadása.


Előnye: Peren kívüli eljárás, gyors és a közjegyzői kamara 2012-es statisztikája szerint az esetek 92,3%-ában kihagyható a pereskedés és jogerős lesz a követelés, ami a bírósági ítélettel egyenértékű.


Ha az adós ellentmond, akkor perré alakul az ügy, de a bírósági illetékbe beleszámít a már kifizetett FMH (fizetési meghagyás) illeték. A díja növeli a tartozást, tehát az adóstól behajtható, ha a követelés jogos.

2015. máj. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a kölcsönszerződéseteket teljesen hivatalossá akarja tenni, hogy ne bújhass ki a fizetési kötelezettséged alól.

ha bólintasz hogy igen én tartozom, akkor per nélkül is megoldható.

h perre kerül a sor, a vesztes fizet minden perköltséget is.

2015. máj. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

de most kb 3millioval tartozom neki. ugye az nem lehet hogy egyben kell fizetnem?? hogyan állapitják meg ezt??

ingatlancserénk volt és az ügyvéd ugy oldotta meg hogy amennyivel többet ért a másik fél ingatlana azt 4millio ft kölcsönszerződés formájában . mit támadhatok?? ügyvéd szerint a szerződés támadhato mivel nem valos kölcsönszerződés tehát nem kaptam pénzt.

2015. máj. 13. 08:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég gerinctelen vagy kérdező, elcseréltétek, a lakást, az övé többet ér, most meg nem akarod kifizetni...


Ha nem fizetsz beterheli az ingatlanod, ha perre jut a történet.

2015. máj. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem ilyen egyszerű!!! az ő hibájábol még 2év után sem került a nevemre meg az én volt lakásom sem az övére..hogy fizetném amig nincs a nevemen??
2015. máj. 13. 21:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom, hogy az ügyvéd eddig mit csinált, vagy mit nem csinált, de hogy zavaros az egész ügylet, az biztos. Menj be a helyileg illetékes Földhivatalhoz, és kérd ki az ingatlanod tulajdoni lapját (pénzbe kerül). Ott kiderül, hogy az ingatlanoddal mi a pontos helyzet jelenleg. És fogadj egy ügyvédet, aki tisztába teszi a helyzetet.
2015. máj. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Az előttem szólókhoz annyit fűznék még hozzá, hogy a fizetési meghagyás az a behajtásnak az olyan utolsó formája, ahol még nincs különösebben sok többletköltséged.

Ez kb. egy utolsó figyelmeztetés a bírósági ügy előtt.

Ha itt nem fizetsz, vagy nem állapodsz meg a másikkal egy fizetési ütemezésben, akkor jön a bíróság, jó sok ügyvédi díjjal (itt jegyezném meg, az ügyvéd lehet hogy azért mondta neked hogy támadható a szerződés, mert más dörzsölte a kezét az ügyvédi díjra), ha veszítesz, a másik ügyvédi díját is Te fizeted, perköltség, bírósági költség, és borzasztóan sok kamat.

Mire vége lesz, lehet hogy a fizetendő a duplája lesz.

Meg kell hogy mondjam, sajnos tapasztalatból írom ezt.

A fizetési meghagyásnál még kb. csak az összeget kell megfizetned, utána ez SOKKAL több lesz.

2015. máj. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Azért nincs a neveden, mert nem fizetted ki...
2015. máj. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
fuhh anyám inkább ne irnátok...nem azért hanem mert link köcsög volt a másik fél erröl ügyvédi papir van
2015. máj. 18. 22:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Na mi lett az ügy vége?
2017. szept. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!