Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Brókercégeknél pl: KBC,...

May112 kérdése:

Brókercégeknél pl: KBC, Random. Lehet "tört" részvényt vásárolni?

Figyelt kérdés
Szóval lehet olyat, hogy nem egy egész részvényt veszek meg? Pl egy részvény ára 500$ akkor csak egy teljes részvényt lehet megvenni vagy lehet kevesebbet is?

2020. jan. 16. 19:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A kbc-nél nem. A random-ot nem ismerem de meg lennék lepődve ha igen..
2020. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet.


1 db részvény fizikailag is 1 db. nincs olyan, hogy félbetépem és csak a felét veszem meg.

Nyilván tudom, hogy digitális adásvételről van szó, de akkor sem lehet: 1 részvény 1 egység.

2020. jan. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
ööö... Ez nem igaz. pl. a revolutnál is lehet venni tört részvényt, vagyis vehetsz akár $1-nyi apple részvényt is. Sok cég van ahol van erre lehetőség.
2020. jan. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, a Revolutnál vettem most néhány részvényt, ott lehet kisebb egységet is venni részvényekből, viszont nem tartanék ott túl nagy összeget ezért érdeklődöm, hogy máshol lehet ilyet, ahol van valamiféle biztosítás is.
2020. jan. 16. 20:40
 5/15 anonim ***** válasza:
Már egyszer kérdezted ezt a tört részvény vásárlást, de úgy látom akkor senkinek se sikerült meggyőzni arról, hogy semmi értelme. Ha ennyire ragaszkodsz hozzá, magyarázd már el, hogy miért szeretnél "tört részvényt" venni? Vennél egy részvényt 500 helyett 250 dollárért. Fizetsz a vételért, majd az eladásért mondjuk (hasamra ütök) 2 x 1000=2000Ft díjat. A részvény mondjuk 1 év alatt nagyon jól teljesít és felmegy az árfolyama 10%-kal, azaz nyersz a 250 dolláros részvényeden 25 dollárt, azaz mondjuk 7500Ft-ot mínusz a 2000Ft díj. 1 év alatt így kemény 5500Ft-tal gazdagodsz. Miért is jó ez?
2020. jan. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én még nem kérdeztem. Azért gondoltam rá, mert így kisebb összeggel is ki lehetne alakítani egy szélesebb portfóliót és nem kellene hozzá milliókat befektetni ez lenne a lényeg.
2020. jan. 16. 21:07
 7/15 anonim ***** válasza:

"Már egyszer kérdezted ezt a tört részvény vásárlást, de úgy látom akkor senkinek se sikerült meggyőzni arról, hogy semmi értelme."


Valószínűleg azért mert amúgy van értelme. Eleve nem értem miért teszel különbséget egész meg tört részvény között. Ha törtet nem érdemes venni akkor egészet miért? A tört részvény nem csak 0.5 lehet hanem pl 1.42 is. Ha pl úgy dönt $2000-t szeretne google A-ba fektetni akkor így megteheti, nem kell lekerekítenie egy részvényre vagy nem kell hozzácsapnia még ~$800-t ahhoz, hogy két részvénye legyen. Az nem tudom feltűnt-e, hogy az emberek bitcoin-t sem egészben vesznek általában.

2020. jan. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Hmm... ha valaki azzal érvel, hogy "bitcoin-t sem egészben vesznek általában", annak vajon mennyire van fogalma arról, hogy mennyibe kerül egy bitcoin...?

Valószínűleg semennyire, de visszatérve az eredeti kérdésre: ha valaki részvényekbe fektet, akkor általában olyan pénzt fektet be, amire min. 5-8 évig nincs szüksége és annyit, amit - évi átlagos 1-5%-os hasznot remélve - érdemes is. Azaz pár millió Ft alatt túl sok értelme nincs kockáztatni, hiszen az kevés ahhoz, hogy számottevő nyereséget hozzon (1 milliónál évi 10 000 - 50 000Ft, esetleg nagyon szerencsésként 100 000, havi kb. 800Ft - 8000Ft mínusz vételi-eladási jutalékok, adó = 500 - 6000Ft/hó), viszont sok ahhoz, hogy aki csak ennyi pénzt tud félretenni kockázatos megtakarításnak, az ennek akár a felét is elveszíthesse.

De ha valaki mégis 1millió Ft-tal kezd tőzsdézni és havi párszáz-párezer Ft esetleges nyereségért kockáztatja megtakarítását, akkor se értem, hogy miért akarna mondjuk 1,42db gugli részvényt venni és miért nem elég 1db. Miért kell pont 2000 dollárért venni, miért nem elég 1500-ért és a maradék 500-at más részvénybe befektetni? Sőt, ha sok tört részvényt akar venni, de ehelyett venne kevesebbet (azaz a sok 1.2, 1.6, 1.42 helyett 1-1db venne, akkor az így felszabaduló összegből újabb részvényeket vehetne az illető. Egyébként is a legtöbb részvény 1000 dollár alatt van. Ahogy korábban is írtam, ha valaki párszáz dolláron problémázik, az havi párezer Ft-os nyereséget/veszteséget jelent, nem ezen fog múlni, hogy multimilliomosként vonul-e vissza nyugdíjas korában.

De persze ha valaki erre vágyik és van lehetősége, tegye, csak jelzem, hogy értelme nincs.

2020. jan. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"ööö... Ez nem igaz. pl. a revolutnál is lehet venni tört részvényt,"


A kérdés magyar brókercégekre vonatkozott - én erre válaszoltam (2-es). Amúgy a Revolut nem is brókercég - az más kérdés, hogy lehet részvényt vásárolni.

2020. jan. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%

Nem, általánosságban válaszoltál ráadásul még fizikai részvényekről is hablatyoltál valamit. Mikor láttál utoljára fizikai részvényt?


Az azelőtt felhasználó: ja elég jól tudom, hogy mennyibe kerül a bitcoin. Az egy példa volt. Ha te meg akarod magyarázni, csak és kizárólag vagy 1400-ért vagy 2800-ért vegyen az ember részvényt, 2000-ért SEMMI ÉRTELME akkor kezeltesd magad.

2020. jan. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!