Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehetséges ez? (bankkár...

Hogyan lehetséges ez? (bankkártya)

Figyelt kérdés
Ma reggel arra ébredtem, hogy egymás után 3 db SMS érkezett a telefonomra, és mindháromban az volt, hogy kártyás fizetés lett kezdeményezve a Szerencsejáték Zrt-nél a bankkártyámmal, és ehhez küldték ki az ellenőrző kódot. A bank szokásos telefonszámáról jöttek az üzenetek. Soha semmit nem próbáltam vásárolni onnan, a "vásárlás" pillanatában aludtam. Sőt, ezt a bankkártyámat bizonyos okok miatt még soha nem is használtam. Mi lehetett ez?
2020. jan. 17. 07:35
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Telefonálj vagy menj be a bankba és ők kivizsgálják.
2020. jan. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Van családtagod?

Munkahelyen valaki hozzáférhetett a bankkártyád adataihoz?

(lám-lámn, milyen jó, hogy bevezették az ellenőrző kódot! - sokan macerásnak tartják, de már nagyon ideje volt)

2020. jan. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Első körben a kártyát tiltsd le és kérj helyette újat. Már ha kell új.


Valaki a kártya adatait megszerezte és a jövőben is megpróbálhat vele visszaélni. Olyan honlapokon ahol nem kell ellenőrző kód sikerülni is fog neki.

2020. jan. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ki a franc pontozta le az elottem hozzaszolot, de bankban dolgozom es en is ugyanezt akartam irni.


Tiltsd le a kartyad, menj be a bankba kerj ujat, es ha szeretned azutan is tudnak nezni hogy hol akartak hasznalni.

Egyik ugyfelem kartyas visszaeleserol pl Thaifoldrol jottek az infok... Soha eleteben nem jart ott, o se de meg mi se tudtuk mi ez. Ugyhogy ujat kertunk, azota minden okes.


De a tiltast azt minel elobb! Telefonon, ugyfelszolgalaton keresztul

2020. jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!